Představujeme

7. 1. 2011 12:18

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil

Je také ředitelem odboru protidrogové politiky a sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

Jindřich Vobořil

Mgr. Jindřich Vobořil, Pg.Dip. (*1966) patří mezi přední tuzemské odborníky na drogovou problematiku, což dokládá jeho téměř dvacetiletá zkušenost s vedením a rozvojem zdravotnických a sociálních služeb a programů souvisejících s danou tematikou. Od konce 80. let systematicky pracoval na zřizování, rozvoji a hodnocení komunitních služeb zejména v oblasti drogové prevence, léčby a rehabilitace. V letech 2000–2009 se aktivně podílel na přípravě Národní protidrogové strategie i na projektech financovaných Evropskou komisí (programy Phare LIEN a Partnership, Asia URBs, Access 2000). Kromě tvorby strategických dokumentů autorsky přispíval i do odborných periodik a publikací.

Své rozsáhlé zkušenosti s rozvojem, řízením a hodnocením komunitních služeb a zdravotnických agentur v ČR zúročil i v mezinárodním měřítku: lektoroval a rozvíjel komunitní a sociální poradenství v rámci projektů v Maďarsku, Afghánistánu, Velké Británii, Rusku, Bolívii, Kolumbii, Ekvádoru a Peru; přednášel na řadě zahraničních univerzit a na mnoha mezinárodních konferencích a workshopech. Jako konzultant pracoval mj. pro Evropskou unii, OSN a Open Society Fund.

Před nástupem do funkce národního protidrogového koordinátora působil Jindřich Vobořil jako předseda a vrchní ředitel Sdružení Podané ruce, jež se pod jeho vedením stalo druhou největší nevládní organizací v České republice v oblasti drog. Podané ruce v současnosti poskytují komplexní systém služeb – od primární prevence přes terapeutickou komunitu, substituci, psychoterapeutickou pomoc, až po práci s uživateli drog ve vězení – v šestadvaceti centrech v celé ČR.

Jindřich Vobořil vystudoval vzdělávání a práci s mládeží na Univerzitě J. E. Purkyně v Olomouci (Mgr.). S titulem Pg.Dip. absolvoval John Moores University v Liverpoolu, a to v oboru Užívání drog a závislosti. Certifikát poradenské kvalifikace získal na Greenwich College, London University v Londýně. V roce 2006 mu byl udělen postgraduální certifikát systemické psychoterapie v Institutu systemické terapie v Praze.

Jindřich Vobořil hovoří anglicky, španělsky a rusky. Je ženatý a má dvě děti.

Kontakt:

Kancelář: Vladislavova 4, 110 00 Praha 1
Poštovní adresa: nábřeží Edvarda Beneše 4, 118 01 Praha 1 – Malá Strana
tel.: 296 153 282
fax: 296 153 264
gsm: 725 805 865
email: voboril.jindrich@vlada.cz
 www.vlada.cz, www.drogy-info.cz

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter