Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 5407

26. 6. 2015

Spoluprací V4 se podařilo odmítnout kvóty, udržet právo každého státu rozhodovat a zachovat princip konsenzu při řešení migrační krize

Předseda vlády Bohuslav Sobotka zastupoval ČR na zasedání Evropské rady v Bruselu. Hlavním tématem jednání byla agenda migrace. ČR se podařilo ve spolupráci se státy Visegrádské skupiny obhájit všechny priority vlády a zabránit zavedení povinných kvót na uprchlíky.

celý text zprávy

25. 6. 2015

Premiér Bohuslav Sobotka míří do Bruselu na jednání Evropské rady

Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude dnes a zítra jednat s šéfy států a vlád EU na summitu Evropské rady v Bruselu. Hlavními diskusními tématy dvoudenního jednání budou migrace, otázka návrhů Spojeného království na reformu EU a prohlubování hospodářské a měnové unie.

celý text zprávy

24. 6. 2015

Vláda zahájila diskusi o státním rozpočtu pro rok 2016

Ve středu 24. června 2015 začal vládní kabinet premiéra Bohuslava Sobotky projednávat sestavení státního rozpočtu pro rok 2016. Členové vlády se shodli na základních výdajových rozpočtových rámcích. Nyní povedou jednotliví členové vlády jednání s ministrem financí o konečné podobě rozpočtů pro svěřené resorty.

celý text zprávy

24. 6. 2015

Vláda navýšila odvody za státní pojištěnce, peníze půjdou na růst mezd ve zdravotnictví

Vláda ČR dnes rozhodla o zvýšení plateb za státní pojištěnce o 3 %, tedy o 1,8 miliardy korun. Jde o naplnění důležitého závazku z programového prohlášení vlády, které umožní růst mezd pro zaměstnance ve zdravotnictví, které jsou dlouhodobě podfinancovány. Členové vlády rovněž schválili návrh střednědobých výdajových rámců na léta 2016 až 2018 a zahájili přípravu státního rozpočtu na rok 2016.

celý text zprávy

24. 6. 2015

Platby za státní pojištěnce se zvýší

Vláda schválila navýšení plateb za státní pojištěnce o 3 %, což činí 1,8 miliardy korun.

celý text zprávy

24. 6. 2015

Prohlášení zemí V4 k migraci před červnovým zasedáním Evropské rady

Evropská rada bude 25. a 26. června 2015 v Bruselu diskutovat o dalším postupu EU při řešení migračních otázek. Státy V4 v minulých týdnech vystupovaly při jednáních v příslušných orgánech Rady jednotně. Česká republika se s ostatními zeměmi Visegrádské skupiny rozhodla k prosazování společného postoje. Jasnou prioritou V4 je a bude princip dobrovolnosti.

celý text zprávy

23. 6. 2015

Ekonomická diplomacie má nezastupitelnou úlohu v zahraniční politice, shodli se ústavní činitelé

Na Pražském hradě se v úterý 23. června 2015 uskutečnila druhá schůzka nejvyšších ústavních činitelů v čele s prezidentem Milošem Zemanem a předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou k zahraniční politice. Účastníci setkání se shodli na společném prohlášení, ve kterém zdůraznili roli ekonomické diplomacie a posilování zastoupení diplomatů v zemích s rostoucími ekonomickými příležitostmi v zahraniční politice. Projednali také například téma migrace, boje proti terorismu nebo nadcházející předsednictví Visegrádské skupině.

celý text zprávy

23. 6. 2015

Premiér Sobotka zahájil v Nošovicích výrobu nového vozu Hyundai

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastnil společně s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem zahájení výroby nového vozu Hyundai v Nošovicích.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 5407