Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 5838

27. 1. 2016

Členové vlády jednali o naplňování Akčního plánu pro rozvoj digitálního trhu

Premiér Bohuslav Sobotka svolal ve středu 27. ledna 2016 na Úřad vlády jednání na téma digitalizace státní správy a plnění Akčního plánu pro rozvoj digitálního trhu. Jednání se zúčastnili také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr vnitra Milan Chovanec, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

celý text zprávy

27. 1. 2016

Vláda podpoří dobrovolné hasiče největší dotací v historii, k čerpání je pro rok 2016 připraveno celkem 395 milionů korun

Vláda Bohuslava Sobotky připravila nový dotační program pro dobrovolné hasiče. Jde o zcela nový dotační titul, který umožňuje všem jednotkám požární ochrany získat dotaci na nákup dopravních automobilů či na výstavbu nebo rekonstrukci požárních zbrojnic. Státní rozpočet počítá pro rok 2016 s částkou 250 milionů korun. Spolu s dalšími již stávajícími dotačními tituly je pro letošní rok připraveno na podporu činnosti dobrovolných hasičů celkem 394,5 milionu korun. Ze strany vlády se jedná o dosud historicky nejvyšší finanční podporu.

celý text zprávy

26. 1. 2016

Premiéři Sobotka a Fico otevřeli stálou expozici Muzea holokaustu ve slovenské Seredi

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 26. ledna 2016 zúčastnil společně s ministrem kultury Danielem Hermanem, za přítomnosti premiéra Slovenské republiky Roberta Fica a dalších členů slovenské vlády, otevření stále expozice Muzea holokaustu v Seredi na Slovensku. Muzeum bylo otevřeno u příležitosti Dne památky obětí holocaustu.

celý text zprávy

25. 1. 2016

Česká republika pošle další dodávky zbraní do Iráku a Jordánska, pomůžou v boji s terorismem

Vláda na svém jednání v pondělí 25. ledna 2016 schválila další darování vojenského materiálu, který zamíří do Iráku a Jordánska. Česká republika tak pokračuje v pomoci v boji proti tzv. Islámskému státu.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 5838