Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 4787

24. 7. 2014

Premiér se zúčastnil recepce při příležitosti ukončení působení velvyslance USA v ČR

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka společně s dalšími ministry se ve středu 23. července 2014 zúčastnil recepce v rezidenci velvyslance USA. Setkání se uskutečnilo při příležitosti ukončení diplomatické mise Normana Eisena v České republice. Americké velvyslanectví navštívily významné osoby z politické, kulturní a společenské sféry ČR.

celý text zprávy

22. 7. 2014

Sedmá bilanční cesta: V oblasti zemědělství plní vláda důležité priority

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v rámci sedmé bilanční návštěvy resortů setkal 22. července 2014 v Národním zemědělském muzeu s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Diskutovali o plnění závazků v oblasti zemědělství z programového prohlášení vlády, znovuzavedení zelené nafty, čerpání evropských fondů, protipovodňových opatřeních a novele zákona o potravinách.

celý text zprávy

22. 7. 2014

Vláda plní své sliby: Dostavba dálnice D11 odstartována

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka společně s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem a ministrem dopravy Antonínem Prachařem v úterý 22. července 2014 slavnostně zahájili výstavbu dálnice D11 v úseku Osičky – Hradec Králové.

celý text zprávy

21. 7. 2014

Šestá bilanční cesta předsedy vlády vedla za ministrem zahraničních věcí

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v rámci šesté bilanční návštěvy resortů setkal v Černínském paláci s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem. Hlavními tématy jednání byly především dosavadní plnění závazků resortu zahraničí v rámci programového prohlášení vlády, aktuální mezinárodní a bezpečnostní situace a také výhled práce resortu pro následující měsíce.

celý text zprávy

21. 7. 2014

Vláda podpořila zvýšení mezd zaměstnanců v sociálních službách

Ministerstvo práce a sociálních věcí předložilo vládě k projednání materiál „Posílení prostředků na financování sociálních služeb v roce 2015.“ Navrhované posílení prostředků o 750 milionů Kč bude využito na zvýšení platů a mezd pracovníků v sociálních službách, kteří poskytují přímou péči klientům. Kabinet premiéra Sobotky na dnešním jednání návrh schválil.

celý text zprávy

21. 7. 2014

Vláda rozhodla o navýšení peněz pro oblast sociálních služeb i kandidatuře ČR do Evropské komise

Vláda na své pondělní schůzi 21. července 2014 schválila posílení prostředků na financování sociálních služeb v roce 2015, návrh kandidatury na člena Evropské komise za Českou republiku, Dohodu o partnerství pro programové období 2014–2020, dále podporu vídeňské Komenského školy či kandidáta ČR na funkci předsedy Vojenského výboru NATO.

celý text zprávy

21. 7. 2014

Kandidátkou na člena Evropské komise za ČR je současná ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová

Vláda ČR dnes na svém zasedání projednala návrh kandidatury na člena Evropské komise za Českou republiku. Po dohodě všech tří koaličních stran vláda rozhodla, že do této pozice nominuje současnou ministryni pro místní rozvoj Věru Jourovou. Česká republika je v tuto chvíli čtrnáctou z celkem osmadvaceti zemí EU, která oznámila svoji nominaci do Evropské komise.

celý text zprávy

21. 7. 2014

Jednání vlády ČR se zúčastnil prezident republiky Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pondělí 21. července 2014 zúčastnil jednání kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky v sídle Úřadu vlády ČR. Tématem jednání byla například koordinace zahraničí politiky, ekonomická diplomacie, otázky obranné politiky i aktuální politická situace.

celý text zprávy

20. 7. 2014

Premiér navštívil Moravskou Třebovou a mistrovství světa v požárním sportu ve Svitavách

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštívil v sobotu 19. července 2014 v rámci svých pravidelných pracovních cest do regionů Moravskou Třebovou a Svitavy.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 4787