Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 5452

16. 7. 2015

Za 18 měsíců fungování vlády B. Sobotky se podařilo získat 196 nových investičních projektů v objemu téměř 108 miliard korun

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes společně s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a generálním ředitelem agentury CzechInvest Karlem Kučerou zhodnotili dosavadních 18 měsíců práce vlády v oblasti získávání nových investic a vytváření nových pracovních míst.

celý text zprávy

15. 7. 2015

Premiér Sobotka jednal s Lakšmí Mittalem o nových investicích v Moravskoslezském kraji

Předseda vlády Bohuslav Sobotka společně s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem jednali s Lakšmí Mittalem, předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti ArcelorMittal. Hlavním tématem jednání byla možnost modernizace podniku ArcelorMittal Ostrava, která by zachovala tisíce kvalitních pracovních míst na dalších několik desítek let

celý text zprávy

14. 7. 2015

Vytvoření energetické unie je potřebné pro udržení energetické bezpečnosti EU

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se u příležitosti českého předsednictví Visegrádské skupiny společně s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem v úterý 14. července 2015 zúčastnil energetické konference „Geopolitics, Energy and Central Europe: what next?“ v Bruselu. Konferenci uspořádalo Stálé zastoupení ČR při EU ve spolupráci s poslanci a poslankyněmi Evropského parlamentu, zvolenými za ČR.

celý text zprávy

13. 7. 2015

Vláda přijala návrh zákona o celostátním referendu

Aktuální koncepce české zahraniční politiky nebo například ústavní zákon o celostátním referendu, který posiluje vliv veřejného mínění na zákonodárnou i výkonnou moc. To byly jedny z hlavních bodů jednání vlády v pondělí 13. července 2015. Členové kabinetu Bohuslava Sobotky se vrátili také k otázce přijetí uprchlíků a rozhodli například o navýšení počtu policistů nebo pomoci přímo v postižených zemích.

celý text zprávy

13. 7. 2015

Tchaj-wanská Foxconn Technology Group plánuje v ČR miliardové investice

Tchaj—wanská společnost Foxconn Technology Group zvažuje uskutečnit v České republice rozsáhlý investiční projekt. Parametry této investice řadí tuto akci mezi největší potenciální projekty, které byly realizovány v rámci lákání investic formou investičních pobídek. Vláda ČR odsouhlasila mandát premiérovi podepsat Memorandum o spolupráci mezi Vládou ČR a touto společností.

celý text zprávy

13. 7. 2015

Vláda zahajuje výjezdní zasedání, první bude v Moravskoslezském kraji

Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky plánuje v letošním roce uspořádat tři výjezdní zasedání v krajích České republiky. Na první zamíří vláda do Moravskoslezského kraje už ve středu 22. července.

celý text zprávy

13. 7. 2015

Vláda schválila Koncepci zahraniční politiky ČR

Vláda ČR dne 13. července 2015 schválila novou Koncepci zahraniční politiky České republiky. Strategický dokument, který vychází z programového prohlášení vlády z února 2014, zohledňuje proměny globálního světa v posledních letech a zároveň reflektuje priority vlády premiéra Bohuslava Sobotky. Koncepce zahraniční politiky ČR definuje tři globální cíle, jimiž jsou bezpečnost, prosperita a udržitelný rozvoj a lidská důstojnost včetně lidských práv, a dva národní cíle – službu občanům a dobré jméno České republiky.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 5452