Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 5027

8. 12. 2014

Vláda projednala výroční zprávu ve věcech drog za rok 2013

Vláda České republiky na svém dnešním zasedání projednala Výroční zprávu o stavu ve věcech drog v ČR v roce 2013. Zpráva shrnuje aktuální údaje a trendy v oblasti užívání návykových látek a dopadů na českou společnost. V České republice přibývá uživatelů pervitinu, ale nejzávaznějším problémem je pití alkoholu a kouření tabáku, a to zejména u dětí a mladistvých.

celý text zprávy

8. 12. 2014

Vláda ČR schválila společný návrh MV a MZV k přesídlování krajanů

Vláda ČR schválila 8. prosince 2014 nové „Zásady politiky vlády ČR ve vztahu k přesídlování cizinců s prokázaným českým původem (krajanů) žijících v zahraničí“, které jí společně předložili ministr vnitra Milan Chovanec a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Nové Zásady, které se vztahují na všechny krajany žijící v zahraničí, definují rozsah asistenční pomoci pro krajany při přesídlení. Žadatelé musejí i nadále prokázat český původ a na základě individuální žádosti pak mají možnost získat povolení k trvalému pobytu v ČR za zvýhodněných podmínek.

celý text zprávy

6. 12. 2014

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu jednalo o aktuální bezpečnostní situaci ohledně výbuchů muničních skladů

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu dnes ve Slavičíně na Zlínsku jednalo o aktuální bezpečnostní situaci ohledně výbuchů muničních skladů.

celý text zprávy

5. 12. 2014

Premiér Sobotka jednal s vedením Českých drah a Ministerstva dopravy

Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v pátek 5. prosince 2014 s vedením Českých drah a Ministerstva dopravy. Hlavními tématy byly především ekonomická situace podniku a opatření pro jeho další stabilizaci, reflexe nedávné kalamity v Česku a stav kolektivního vyjednávání mezi vedením Českých drah a odborovými organizacemi.

celý text zprávy

4. 12. 2014

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil finanční konferenci Svazu měst a obcí ČR

Ve čtvrtek 4. prosince 2014 se předseda vlády Bohuslav Sobotka zúčastnil zahájení XVII. ročníku Celostátní finanční konference v Praze. Zástupce starostů a primátorů ujistil, že vláda s nimi chce nadále intenzivně spolupracovat.

celý text zprávy

4. 12. 2014

Premiér Sobotka uvedl do úřadu nového ministra dopravy Ťoka

Nový ministr dopravy Dan Ťok se ve čtvrtek 4. prosince 2014 ujal své funkce. Do úřadu ho uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka. Ťoka ve dnes dopoledne na Pražském hradě jmenoval prezident Miloš Zeman.

celý text zprávy

4. 12. 2014

Premiér Sobotka spolu s ministerským předsedou Seehoferem otevřel bavorské zastoupení v Česku

Předseda vlády Bohuslav Sobotka ve čtvrtek 4. prosince 2014 společně s ministerským předsedou Horstem Seehoferem otevřel Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v Praze. Na společném jednání řešili premiéři především vzájemné vztahy a jejich další prohlubování, ke kterému by nové Zastoupení v ČR mělo přispět.

celý text zprávy

4. 12. 2014

Ministru Jiřímu Dienstbierovi předaly neziskové organizace oficiální poděkování za podporu a osobní přínos k občanské společnosti

Fórum Dárců uspořádalo 2. prosince v prostorách Era Svět tradičně Dárcovský summit, letos na téma „Byznys a charita - pomoc jako nedílná součást života".

celý text zprávy

3. 12. 2014

Ministr Zaorálek podpořil mezinárodní úsilí v boji proti tzv. Islámskému státu

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vedl českou delegaci na jednání států zapojených do mezinárodního úsilí proti tzv. Islámskému státu (ISIL), které se uskutečnilo dne 3. prosince 2014 v Bruselu po jednání ministrů zahraničních věcí NATO.

celý text zprávy

3. 12. 2014

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany již po jednadvacáté slavnostně předal ceny novinářům

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany (VVZPO), jehož výkonným místopředsedou je ministr pro lidská práva, legislativu a rovné příležitosti Jiří Dienstbier, upořádal v úterý 2. prosince v Lichtenštejnském paláci slavnostní večer k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 5027