Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 5714

20. 11. 2015

Vláda dnes schválila návrh nového památkového zákona

Nová právní úprava památkové péče zdůrazňuje veřejný zájem na ochraně památkového fondu a v návaznosti na správní řád, stavební zákon, zákon o základních registrech, nový občanský zákoník a další zákony vytváří lepší a účinnější podmínky pro péči o tento fond.

celý text zprávy

19. 11. 2015

Premiér Sobotka jednal s vedením Aero Vodochody o podpoře průmyslu a prodeji letounů do Iráku

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil ve čtvrtek 19. listopadu 2015 společnost Aero Vodochody. S jejím vedením jednal o podpoře průmyslu, řešení nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců či dalším rozvoji firmy. Důležitým tématem byl rovněž prodej letounů L-159 do Iráku. První stroje si už tamní armáda převzala a nasadí je do boje s Islámským státem.

celý text zprávy

19. 11. 2015

Premiér Sobotka odeslal dopis předsedovi EK Junckerovi, ve kterém zdůrazňuje potřebu důsledné ochrany hranic

Premiér Bohuslav Sobotka odeslal dopis předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi, ve kterém zdůrazňuje potřebu důsledné ochrany hranic, dodržování platného práva a roli Evropské komise při kontrole povinností členských států.

celý text zprávy

19. 11. 2015

Mezinárodní den prevence týrání a sexuálního zneužívání dětí podpořila i ČR

Ve středu 18. 11. se uskutečnil první Evropský den proti sexuálnímu zneužívání dětí, na kterém se shodlo všech 47 členů Rady Evropy v květnu tohoto roku.

celý text zprávy

18. 11. 2015

Premiér Sobotka se zúčastnil konference o surovinové bezpečnosti

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 18. listopadu 2015 zúčastnil diskusního setkání na téma Surovinová bezpečnost: Poradíme si s rostoucí energetickou závislostí ČR? Premiér na konferenci hovořil například o vládou přijaté Aktualizaci státní energetické koncepce a o surovinové politice.

celý text zprávy

17. 11. 2015

Premiér Sobotka uctil památku 17. listopadu u Hlávkovy koleje i na Národní třídě

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se u příležitosti státního svátku České republiky v úterý 17. listopadu 2015 zúčastnil pietního aktu u Hlávkovy koleje v Praze, který připomněl historii studentských protestů, Den boje studentů za svobodu a Mezinárodní den studentů. Následně premiér zamířil na pietu u pamětní desky 17. listopadu 1989 na Národní třídě. Ve večerních hodinách se premiér Bohuslav Sobotka zúčastnil předávání Cen Paměti národa v pražské Státní opeře.

celý text zprávy

17. 11. 2015

Premiér Sobotka poděkoval dobrovolníkům, kteří poskytují humanitární pomoc uprchlíkům

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes v Kramářově vile setkal s dobrovolníky a zástupci neziskových organizací a církví, kteří poskytují humanitární pomoc uprchlíkům a pomáhají zvládat migrační krizi. Premiér Sobotka na setkání dobrovolníkům poděkoval za jejich nasazení a obětavou práci.

celý text zprávy

17. 11. 2015

Projev předsedy vlády Bohuslava Sobotky u příležitosti výročí 17. listopadu

Předseda vlády Bohuslav Sobotka si dnes připomněl odkaz 17. listopadu a uctil Den boje za svobodu a demokracii v rámci pietního aktu u Hlávkovy koleje, kde rovněž přednesl projev k tomuto významnému dni:

celý text zprávy

16. 11. 2015

Premiér Sobotka: Zvýšená bezpečnostní opatření budou trvat i nadále, aktuální riziko v tuto chvíli České republice nehrozí

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes na Úřadu vlády setkal s ministrem vnitra Milanem Chovancem, ministrem obrany Martinem Stropnickým, policejním prezidentem Policie ČR Tomášem Tuhým, náčelníkem Generálního štábu Armády ČR Josefem Bečvářem a zástupci zpravodajských služeb. Na společném jednání vyhodnocovali přijatá bezpečnostní opatření v ČR v souvislosti s teroristickými útoky ve Francii. Zabývali se také aktuální bezpečnostní situací v ČR a případnými dalšími kroky v zajištění ochrany obyvatel. Dnešní jednání navázalo na sobotní mimořádné zasedání Předsednictva Bezpečnostní rady státu.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 5714