Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 6196

20. 7. 2016

Kraje mají nadále možnost získat třetinovou dotaci od státu na regionální železnice

Kraje budou mít i nadále možnost získat na dopravní obslužnost ve svém regionu třetinovou dotaci i po roce 2019. Vláda tento plán financování schválila letos v březnu, následně probíhalo připomínkové řízení ke konečné podobě smlouvy. Tu Rada Asociace krajů schválila na konci června a dnes ji podepsal ministr dopravy Dan Ťok a předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek.

celý text zprávy

20. 7. 2016

Vláda schválila Strategii rozvoje televizního vysílání, přechod na DVB-T2 může začít

Na svém zasedání 20. července 2016 schválila vláda Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, podle které bude v následujících měsících zahájen přechod na DVB-T2. Cílem Strategie je zajištění trvalé dostupnosti široké volby nezpoplatněných televizních programů pro všechny skupiny obyvatel ve všech regionech ČR prostřednictvím zemského digitálního televizního vysílání.

celý text zprávy

20. 7. 2016

Vláda jednala s Asociací krajů: Společným cílem je rozvoj dopravní obslužnosti v regionech, zlepšení sociálních služeb i čerpání fondů EU

Vláda ČR dnes jednala společně s Asociací krajů ČR. Se zástupci regionů diskutovali ministři a ministryně zejména témata dopravy, sociálních služeb, školství, zdravotnictví i efektivnější čerpání peněz z fondů EU. Vláda B. Sobotky výrazně zintenzivnila spolupráci s Asociací krajů, za dva a půl roku jednala s kraji již posedmé.

celý text zprávy

19. 7. 2016

Premiér Sobotka jednal v Plzeňském kraji o bezpečnosti, zdravotnictví i zaměstnanosti

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v úterý 19. července 2016 v rámci pravidelných cest do regionů Plzeňský kraj. Premiéra na cestě v kraji doprovázel ministr vnitra Milan Chovanec a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Hlavními tématy jednání byly zaměstnanost, bezpečnost a zdravotnictví.

celý text zprávy

18. 7. 2016

Rada vlády pro udržitelný rozvoj připravuje strategický dokument rozvoje ČR do roku 2030

Premiér Bohuslav Sobotka dnes předsedal již 31. zasedání Rady vlády pro udržitelný rozvoj. Hlavním bodem jednání byl návrh strategického dokumentu „Česká republika 2030“, který stanovuje dlouhodobé priority rozvoje české společnosti. Dokument by měl zároveň sloužit jako strategie pro zvýšení kvality života v ČR pro současné i budoucí generace.

celý text zprávy

18. 7. 2016

Vláda ČR vítá rozhodnutí Evropské komise, které pomůže českým zemědělcům

Evropská komise dnes na zasedání Rady pro zemědělství a rybolov představila balíček podpůrných opatření na pomoc stabilizace trhu s mlékem a vepřovým masem. Tyto sektory se nacházejí v obtížné situaci v důsledku dlouhodobě nízké výkupní ceny.

celý text zprávy

18. 7. 2016

Ekonomičtí ministři jednali se sociálními partnery o výjimce pro dopravní stavby a aktuální situaci ve stavebnictví

V pondělí 18. července 2016 se na Úřadě vlády uskutečnila už šestá porada ekonomických ministrů (PEM). Spolu se zástupci odborů a zaměstnavatelů jednali o plnění Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti za druhé čtvrtletí roku 2016.

celý text zprávy

18. 7. 2016

Na MZV jednala pracovní skupina k Turecku

V Černínském paláci se v pondělí 18. července 2016 sešla pracovní skupina, která zhodnotila aktuální vývoj v Turecku a dospěla k závěru, že situace v zemi se stabilizovala. Jednání se kromě konzulárních a bezpečnostních pracovníků MZV zúčastnili také zástupci zpravodajských služeb.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 6196