Vláda Antonína Švehly III. (12.10.1926 - 01.02.1929)

29. 8. 2007 9:01

Přehled členů vlády

Antonín Švehla - předseda vlády
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929) životopis

Edvard Beneš - ministr zahraničí
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

Jan Černý - ministr vnitra
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

Karel Engliš - ministr financí
(12. 10. 1926 - 25. 11. 1928) životopis 

Bohumil Vlasák - ministr financí (správcem)
(25. 11. 1928 - 1. 2. 1929)

Milan Hodža - ministr školství a národní osvěty
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929) životopis 

František Udržal - ministr národní obrany
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929) životopis 

Robert Mayr-Harting - ministr spravedlnosti
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

František Peroutka - ministr průmyslu, obchodu a živností
(12. 10. 1926 - 28. 4. 1928)

Ladislav Novák - ministr průmyslu, obchodu a živností
(28. 4. 1928 - 1. 2. 1929)

Josef V. Najman - ministr železnic
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

Franz Spina - ministr veřejných prací
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

Otakar Srdínko - ministr zemědělství
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

Jan Šrámek - ministr sociální péče
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

Jan Šrámek - ministr veřejného zdraví a tělesné výchovy (správcem)
(12. 10. 1926 - 15. 1. 1927)

Jozef Tiso - ministr veřejného zdraví a tělesné výchovy
(15. 1. 1927 - 1. 2. 1929) životopis 

František Nosek - ministr pošt a telegrafů
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

Milan Hodža - ministr pro sjednocení zákonů a org. správy (správcem)
(12. 10. 1926 - 15. 1. 1927) životopis 

Marko Gažík - ministr pro sjednocení zákonů a org. správy
(15. 1. 1927 - 1. 2. 1929)

Jozef Kállay - ministr pro správu Slovenska (vlád. nařízením z 28. 6. 1928
přenesena působnost na krajinský úřad Bratislavě)
(12. 10. 1926 - 28. 6. 1928)

Jan Černý - ministr pro zásobování lidu (správcem)
(12. 10. 1926 - 1. 2. 1929)

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Připojené dokumenty