Vláda Milana Hodži II. (18.12.1935 - 21.07.1937)

29. 8. 2007 9:00

Přehled členů vlády

(demise 17. 7. 1937)

Milan Hodža - předseda vlády
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937) životopis

Milan Hodža - ministr zahraničí
(18. 12. 1935 - 29. 2. 1936) životopis 

Kamil Krofta - ministr zahraničí
(29. 2. 1936 - 21. 7. 1937) životopis 

Josef Černý - ministr vnitra
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Karel Trapl - ministr financí
(18. 12. 1935 - 17. 3. 1936)

Emil Franke - ministr financí (správcem)
(17. 3. 1936 - 28. 3. 1936)

Josef Kalfus - ministr financí
(28. 3. 1936 - 21. 7. 1937)

Jan Krčmář - ministr školství a národní osvěty
(18. 12. 1935 - 23. 1. 1936)

Emil Franke - ministr školství a národní osvěty
(23. 1. 1936 - 21. 7. 1937)

František Machník - ministr národní obrany
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Ivan Dérer - ministr spravedlnosti
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

J. V. Najman - ministr průmyslu, obchodu a živností
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Rudolf Bechyně - ministr železnic
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Jan Dostálek - ministr veřejných prací
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Josef Zadina - ministr zemědělství
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Jaromír Nečas - ministr sociální péče
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Ludwig Czech - ministr veřejného zdraví a tělesné výchovy
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Emil Franke - ministr pošt a telegrafů
(18. 12. 1935 - 23. 1. 1936)

Alois Tučný - ministr pošt a telegrafů
(23. 1. 1936 - 21. 7. 1937)

Jan Šrámek - ministr pro sjednocení zákonů a org. správy
(18. 12. 1935 - 21. 7. 1937)

Franz Spina - ministr bez portfeje
(18. 12. 1935 - 2. 7. 1936)

Erwin Zajicek - ministr bez portfeje
(2. 7. 1936 - 21. 7. 1937)

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter