Mikuláš Franek

Ministr pro sjednocení zákonů od 18. 7. 1946 do 25. 2. 1948
(demise 20. 2. 1948)

* 1. 12. 1903 Príbovce (okr. Martin) - 1968 Ocean City (USA)

Slovenský politik; od r. 1945 vedoucí úředník Svazu sl. spořitelen. Od r. 1946 poslanec NS za Dem. stranu a zároveň ministr unifikací. V únoru 1948 podal spolu s dalšími ministry demisi, po jejím přijetí emigroval.

Zdroj: Encyklopedie Universum

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter