Vláda Lubomíra Štrougala II. (09.12.1971-11.11.1976)

29. 8. 2007 9:22

Přehled členů vlády

Lubomír Štrougal - předseda vlády
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976) životopis

Josef Korčák - místopředseda vlády
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Peter Colotka - místopředseda vlády
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Ján Gregor - místopředseda vlády
(9. 12. 1971 - 14. 9. 1976)

František Hamouz - místopředseda vlády
(9. 12. 1971 - 14. 9. 1976)

Karol Laco - místopředseda vlády
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Matej Lúčan - místopředseda vlády
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Rudolf Rohlíček - místopředseda vlády
(14. 12. 1973 - 11. 11. 1976)

Jindřich Zahradník - místopředseda vlády
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Vlastimil Ehrenberger - místopředseda vlády
(14. 12. 1973 - 2. 12. 1974)

Václav Hůla - místopředseda vlády (též předseda Státní plánovací komise)
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Josef Šimon - místopředseda vlády
(2. 12. 1974 - 11. 11. 1976)

Bohuslav Chňoupek - ministr zahraničních věcí
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Martin Dzúr - ministr národní obrany
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Radko Kaska - ministr vnitra
(9. 12. 1971 - 28. 2. 1973) - zemřel

Jaromír Obzina - ministr vnitra
(30. 3. 1973 - 11. 11. 1976)

Rudolf Rohlíček - ministr financí
(9. 12. 1971 - 14. 12. 1973)

Leopold Lér - ministr financí
(14. 12. 1973 - 11. 11. 1976)

Andrej Barčák - ministr zahraničního obchodu
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Vlastimil Chalupa - ministr spojů
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Jaromír Matušek - ministr paliv a energetiky
(9. 12. 1971 - 26. 9. 1974) - zemřel

Vlastimil Ehrenberger - ministr paliv a energetiky
(2. 12. 1974 - 11. 11. 1976)

Michal Štanceľ - ministr práce a sociálních věcí
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Josef Šimon - ministr hutnictví a těžkého průmyslu
(9. 12. 1971 - 2. 12. 1974)

Zdeněk Půček - ministr hutnictví a těžkého průmyslu
(2. 12. 1974 - 11. 11. 1976)

Ladislav Šupka - ministr pro technický a investiční rozvoj
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Štefan Šutka - ministr dopravy
(9. 12. 1971 - 21. 11. 1975)

Vladimír Blažek - ministr dopravy
(21. 11. 1975 - 11. 11. 1976)

Bohuslav Večeřa - ministr zemědělství a výživy
(9. 12. 1971 - 14. 9. 1976)

Josef Nágr - ministr zemědělství a výživy
(14. 9. 1976 - 11. 11. 1976)

Pavol Bahyl - ministr všeobecného strojírenství
(1. 1. 1974 - 11- 11. 1976)

Karol Martinka - ministr - místopředseda Státní plánovací komise
(9. 12. 1971 - 11. 12. 1972)

Pavol Bahyl - ministr - místopředseda Státní plánovací komise
(25. 1. 1973 - 14. 12. 1973)

Vladimír Janza - ministr - místopředseda Státní plánovací komise
(14. 12. 1973 - 11. 11. 1976)

Michal Sabolčík - ministr - předseda Federálního cenového úřadu
(9. 12. 1971 - 11. 11. 1976)

Drahomír Kolder - ministr - předseda Výboru lidové kontroly
(9. 12. 1971 - 20. 8. 1972) - zemřel

Josef Machačka - ministr - předseda Výboru lidové kontroly
(30. 10. 1972 - 6. 2. 1976)

František Ondřich - ministr - předseda Výboru lidové kontroly
(6. 2. 1976 - 11. 11. 1976)

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Připojené dokumenty