Vláda Oldřicha Černíka III. a Lubomíra Štrougala I. (29.09.1969-09.12.1971)

29. 8. 2007 9:23

Přehled členů vlády

Od 1. 1. 1971 zrušeny výbory a zřízena federální ministerstva.

Oldřich Černík - předseda vlády
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970) životopis

Lubomír Štrougal - předseda vlády
(28. 1. 1970 - 9. 12. 1971) životopis

Josef Kempný - místopředseda vlády
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Josef Korčák - místopředseda vlády
(28. 1. 1970 - 9. 12. 1971)

Peter Colotka - místopředseda vlády
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Karol Laco - místopředseda vlády
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Miloslav Hruškovič - místopředseda vlády
(27. 9. 1969 - 26. 6. 1970)

Matej Lúčan - místopředseda vlády
(26. 6. 1970 - 9. 12. 1971)

Václav Hůla - místopředseda vlády
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

František Hamouz - místopředseda vlády
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Jindřich Zahradník - místopředseda vlády
(1. 1. 1971 - 9. 12. 1971)

Ján Gregor - místopředseda vlády
(1. 1. 1971 - 9. 12. 1971)

Ján Marko - ministr zahraničních věcí
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Martin Dzúr - ministr národní obrany
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Jan Pelnář - ministr vnitra
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Radko Kaska - ministr vnitra
(28. 1. 1970 - 9. 12. 1971)

Rudolf Rohlíček - ministr financí
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Miloslav Hruškovič - ministr plánování
(27. 9. 1969 - 1. 1. 1971)

Michal Štanceľ - ministr práce a sociálních věcí
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

František Hamouz - ministr zahraničního obchodu
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Andrej Barčák - ministr zahraničního obchodu
(28. 1. 1970 - 9. 12. 1971)

Ignác Rendek - ministr - předseda Výboru pro ceny
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Josef Krejčí - ministr - předseda Výboru pro průmysl
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Jindřich Zahradník - ministr - předseda Výboru pro průmysl
(28. 1. 1970 - 9. 12. 1971)

Koloman Boďa - ministr - předseda Výboru pro zemědělství a výživu
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Bohuslav Večeřa - ministr - předseda Výboru pro zemědělství a výživu
(28. 1. 1970 - 9. 12. 1971)

Jaroslav Knížka - ministr - předseda Výboru pro dopravu
(27. 9. 1969 - 1. 1. 1971)

Karel Hoffmann - ministr - předseda Výboru pro pošty a telekomunikace
(27. 9. 1969 - 1. 1. 1971)

Miloslav Hruškovič - ministr - předseda Výboru pro technický a investiční rozvoj
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Oldřich Černík - ministr - předseda Výboru pro technický a investiční rozvoj
(28. 1. 1970 - 23. 6. 1970)

Ladislav Šupka - ministr - předseda Výboru pro technický a investiční rozvoj
(23. 6. 1970 - 9. 12. 1971)

Bohuslav Kučera - ministr bez portfeje
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Jan Pauly - ministr bez portfeje
(27. 9. 1969 - 1. 1. 1971)

Karol Martinka - ministr bez portfeje, (od 1. 1. 1971 místopředseda Státní plánovací komise)
(28. 1. 1970 - 9. 12. 1971)

Václav Dvořák - státní tajemník v ministerstvu národní obrany
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Ján Majer - státní tajemník v ministerstvu vnitra
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Andrej Barčák - státní tajemník v ministerstvu zahraničního obchodu
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Karel Kurka - státní tajemník v ministerstvu zahraničních věcí
(20. 10. 1969 - 28. 1. 1970)

Vlasta Brablcová - státní tajemník v ministerstvu práce a sociálních věcí
(27. 9. 1969 - 28. 1. 1970)

Karol Martinka - státní tajemník v ministerstvu plánování
(6. 10. 1969 - 28. 1. 1970)

Štefan Šutka - ministr dopravy
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Jaromír Matušek - ministr paliv a energetiky
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Josef Šimon - ministr hutnictví a strojírenství
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Ladislav Šupka - ministr pro technický a investiční rozvoj
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Bohuslav Večeřa - ministr zemědělství
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Karel Hoffmann - ministr spojů
(27. 9. 1969 - 24. 5. 1971)

Vlastimil Chalupa - ministr spojů
(24. 5. 1971 - 9. 12. 1971)

Václav Hůla - předseda Státní plánovací komise
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Ignác Rendek - předseda Federálního cenového úřadu
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

Drahomír Kolder - předseda Výboru lidové kontroly
(27. 9. 1969 - 9. 12. 1971)

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Připojené dokumenty