Vláda Petera Colotky IV., Ivana Knotka, Pavla Hrivnáka (18.06.1986 - 08.12.1989)

29. 8. 2007 11:17

Přehled členů vlády

Peter Colotka - předseda vlády SSR
(18. 6. 1986 - 12. 10. 1988) - demise životopis

Ivan Knotek - předseda vlády
(12. 10. 1988 - 22. 6. 1989) - demise životopis

Pavol Hrivnák - předseda vlády
(22. 6. 1989 - 8. 12. 1989) životopis

Július Hanus - místopředseda vlády
(18. 6. 1986 - 20. 4. 1988) - demise

Pavol Bahyl - místopředseda vlády
(18. 6. 1986 - 12. 4. 1989) - demise

Jaroslav Kánský - místopředseda vlády
(18. 6. 1986 - 20. 4. 1988) - demise

Vladimír Lexa - místopředseda vlády
(12. 4. 1989 - 8. 12. 1989)

Milan Rusňák - místopředseda vlády
(18. 6. 1986 - 20. 4. 1988)

František Mišeje - ministr financí (od 21. 4. 1988 ministr financí, cen a mezd)
(18. 6. 1986 - 8. 12. 1989)

Štefan Lazar - ministr vnitra (od 20. 4. 1988 ministr vnitra a životního prostředí)
(18. 6. 1986 - 8. 12. 1989)

Štefan Urban - ministr průmyslu
(18. 6. 1986 - 8. 12. 1989)

Július Varga - ministr zemědělství a výživy
(18. 6. 1986 - 8. 12. 1989)

Dušan Miklánek - ministr výstavby a stavebnictví (od 21. 4. 1988 ministr stavebnictví)
(18. 6. 1986 - 12. 10. 1988)

Kazimír Nagy - ministr práce a sociálních věcí
(18. 6. 1986 - 20. 4. 1988)

Ján Pjesčák - ministr spravedlnosti
(18. 6. 1986 - 20. 4. 1988)

Milan Čič - ministr spravedlnosti
(20. 4. 1988 - 8. 12. 1989)

Ľudovít Killár - ministr školství (od 21. 4. 1988 ministr školství, mládeže a tělovýchovy)
(18. 6. 1986 - 8. 12. 1989)

Miroslav Válek - ministr kultury
(18. 6. 1986 - 8. 12. 1989)

Jaroslav Zelko - ministr obchodu (od 21. 4. 1988 ministr obchodu a cestovního ruchu)
(18. 6. 1986 - 21. 4. 1988)

Kazimír Nagy - ministr obchodu a cestovního ruchu
(21. 4. 1988 - 8. 12. 1989)

Vladimír Margetín - ministr lesního a vodního hospodářství
(od 21. 4. 1988 ministr lesního, vodního a dřevozpracujícího průmyslu)
(18. 6. 1986 - 8. 12. 1989)

Eva Tőkőlyová - ministr zdravotnictví (od 21. 4. 1988 ministr zdravotnictví a sociálních věcí)
(18. 6. 1986 - 12. 10. 1988)

Anton Molnár - ministr zdravotnictví a sociálních věcí
(12. 10. 1988 - 8. 12. 1989)

Štefan Ferenczi - předseda Slovenského výboru lidové kontroly
(18. 6. 1986 - 8. 12. 1989)

Pavol Bahyl - předseda Slovenské plánovací komise (od 12. 4. 1989 Slovenská komise pro plánování
(18. 6. 1986 - 12. 4. 1989)

Vladimír Lexa - předseda Slovenské komise pro plánování
(12. 4. 1989 - 8. 12. 1989)

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter