Vláda Viliama Širokého (11.07.1960-20.09.1963)

31. 12. 2007 11:04

Přehled členů vlády

Viliam Široký - předseda vlády
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963) životopis

Jaromír Dolanský - místopředseda vlády
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963 )

Václav Kopecký - místopředseda vlády
(11. 7. 1960 - 5. 8. 1961) - zemřel

Otakar Šimůnek - místopředseda vlády
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Rudolf Barák - místopředseda vlády
(11. 7. 1960 - 9. 2. 1962)

Rudolf Strechaj - místopředseda vlády
(11. 7. 1960 - 28. 7. 1962) - zemřel

Ludmila Jankovcová - místopředseda vlády
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Jan Piller - místopředseda vlády
(9. 2. 1962 - 20. 9. 1963)

František Krajčír - místopředseda vlády
(5. 1. 1963 - 20. 9. 1963)

Václav David - ministr zahraničních věcí
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963 )

Bohumír Lomský - ministr národní obrany
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963 )

Rudolf Barák - ministr vnitra
(11. 7. 1960 - 23. 6. 1961)

Lubomír Štrougal - ministr vnitra
(23. 6. 1961 - 20. 9. 1963)

František Vlasák - ministr dopravy a spojů
(11. 7. 1960 - 5. 1. 1963)

František Vokáč - ministr dopravy a spojů
(5. 1. 1963 - 20. 9. 1963)

Július Ďuriš - ministr financí
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Miroslav Šmok - ministr hutního průmyslu a rudných dolů
(11. 7. 1960 - 10. 3. 1962)

Josef Krejčí - ministr hutního průmyslu a rudných dolů
(10. 3. 1962 - 20. 9. 1963)

Jozef Púčik - ministr chemického průmyslu
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Oldřich Černík - ministr paliv a energetiky (od 5.1.1963 paliv)
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Jindřich Uher - ministr potravinářského průmyslu
(11. 7. 1960 - 23. 6. 1961)

Josef Krosnář - ministr potravinářského průmyslu
(23. 6. 1961 - 20. 9. 1963)

Božena Machačová - Dostálová - ministr spotřebního průmyslu
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Alois Neuman - ministr spravedlnosti
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Josef Krosnář - ministr státní kontroly
(od 23. 6. 1961 Úřad kontroly a statistiky)
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

František Kahuda - ministr školství a kultury
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Josef Reitmajer - ministr těžkého strojírenství
(11. 7. 1960 - 6. 1. 1963)

Josef Pešl - ministr těžkého strojírenství
(6. 1. 1963 - 20. 9. 1963)

Ladislav Brabec - ministr vnitřního obchodu
(11. 7. 1960 - 23. 6. 1961)

Jindřich Uher - ministr vnitřního obchodu
(23. 6. 1961 - 20. 9. 1963)

Karel Poláček - ministr všeobecného strojírenství
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Oldřich Beran - ministr výstavby
(11. 7. 1960 - 9. 2. 1962)

Josef Korčák - ministr výstavby
(9. 2. 1962 - 5. 1. 1963)

Samuel Takáč - ministr výstavby
(5. 1. 1963 - 20. 9. 1963)

František Krajčír - ministr zahraničního obchodu
(11. 7. 1960 - 5. 1. 1963)

František Hamouz - ministr zahraničního obchodu
(5. 1. 1963 - 20. 9. 1963)

Josef Plojhar - ministr zdravotnictví
(11. 7. 1960 - 20. 9. 1963)

Lubomír Štrougal - ministr zemědělství, lesního a vodního hospodářství
(11. 7. 1960 - 23. 6. 1961)

Vratislav Krutina - ministr zemědělství, lesního a vodního hospodářství
(23. 6. 1961 - 20. 9. 1963)

Rudolf Barák - ministr - předseda Vládní komise pro národní výbory (5. 1. 1963 zrušena)
(13. 7. 1961 - 9. 2. 1962)

Otakar Šimůnek - ministr - předseda Státní plánovací komise
(11. 7. 1960 - 11. 7. 1962)

Alois Indra - ministr - předseda Státní plánovací komise
(11. 7. 1962 - 20. 9. 1963)

Josef Korčák - ministr - pověřen vedením Ústřední správy energetiky
(5. 1. 1963 - 20. 9. 1963)

Pavol Majling - ministr - předseda Ústředního úřadu státní kontroly a statistiky
(27. 6. 1961 - 20. 9. 1963)

Vasil Biľak - ministr bez portfeje
(11. 7. 1960 - 5. 1. 1963)

Zdeněk Nejedlý - ministr bez portfeje
(11. 7. 1960 - 9. 3. 1962) - zemřel

Pavol Majling - ministr bez portfeje
(11. 7. 1960 - 27. 6. 1961)

Stanislav Vlna - ministr ber portfeje
(11. 7. 1960 - 11. 7. 1962)

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Připojené dokumenty