Josef Korčák

Předseda vlády od 18. 6. 1981 do 18. 6. 1986

* 17. 12. 1921 Holštejn (okr.Blansko) - 5. 10. 2008

Vyučen soustružníkem kovů; 1937-1948 pracoval v brněnské Zbrojovce. 1948-1951 tajemník, posléze vedoucí tajemník OV KSČ v Blansku. 1952-1955 tajemník, 1955-1960 vedoucí tajemník KV KSČ v Brně, 1960-1962 tajemník jihomoravského Krajského výboru KSČ; 1958-1989 člen ÚV, 1970-1987 člen předsednictva ÚV KSČ. 1962-1963 ministr výstavby, 1963-1968 ministr energetiky, 1970-1987 předseda vlády ČSR a místopředseda vlády ČSSR; 1962-1969 poslanec NS, 1969-1989 SL FS. 1987 odešel do důchodu. 1990 vyloučen z KSČ.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter