Vláda Václava Klause (02.07.1992-04.07.1996)

28. 8. 2007 16:04

Přehled členů vlády

od 1. 1. 1993 vláda samostatné České republiky

Václav Klaus - předseda vlády České republiky
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996) životopis

Jan Kalvoda - místopředseda vlády
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Ivan Kočárník - místopředseda vlády a ministr financí
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Josef Lux - místopředseda vlády a ministr zemědělství
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Jindřich Kabát - ministr kultury
(2. 7. 1992 - 17. 1. 1994) - demise

Pavel Tigrid - ministr kultury
(19. 1. 1994 - 4. 7. 1996)

Josef Zieleniec - ministr mezinárodních vztahů (od 1. 1. 1993 ministr zahraničí)
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Vladimír Dlouhý - ministr průmyslu a ministr obchodu cestovního ruchu (od 31. 10. 1992 ministr průmyslu a obchodu)
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Jindřich Vodička - ministr práce a sociálních věcí
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Karel Dyba - ministr pro hospodářskou politiku a rozvoj (zrušeno 31. 10. 1992 a zřízeno Ministerstvo hospodářství)
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Jiří Skalický - ministr pro správu národního majetku a jeho privatizaci (zrušeno 1. 7. 1996)
(2. 7. 1992 - 1. 7. 1996)

Jiří Novák - ministr spravedlnosti
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Igor Němec - ministr státní kontroly (30. 6. 1993 ministerstvo zrušeno); po 30. 6. 1993 ministrem vlády
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Petr Piťha - ministr školství, mládeže a tělovýchovy
(2. 7. 1992 - 27. 4. 1994) - demise

Ivan Pilip - ministr školství, mládeže a tělovýchovy
(2. 5. 1994 - 4. 7. 1996)

Jan Ruml - ministr vnitra
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Petr Lom - ministr zdravotnictví
(2. 7. 1992 - 22. 6. 1993) - demise

Luděk Rubáš - ministr zdravotnictví
(23. 6. 1993 - 10. 10. 1995)

Jan Stráský - ministr zdravotnictví
(10. 10. 1995 - 4. 7. 1996)

František Benda - ministr životního prostředí
(2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)

Stanislav Bělehrádek - ministr bez portfeje
(2. 7. 1992 - 30. 10. 1992)

Jan Stráský - ministr dopravy (min. zřízeno 30. 1. 1992)
(2. 7. 1992 - 10. 10. 1995)

Vladimír Budínský - ministr dopravy
(10. 10. 1995 - 4. 7. 1996)

Stanislav Bělohrádek - ministr pro hospodářskou soutěž
(31. 10. 1992 - 4. 7. 1996)

Antonín Baudyš - ministr obrany (min. zřízeno 30. 1. 1992)
(2. 7. 1992 - 21. 9. 1994)

Vilém Holáň - ministr obrany
(22. 9. 1994 - 4. 7. 1996)

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Připojené dokumenty