Mgr. Karolína Peake

Mgr. Karolína Peake

Místopředsedkyní vlády byla od 1. července 2011 od 17. června 2013 a předsedkyní Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí byla od 14. července 2011 od 17. června 2013. Ministryní obrany byla od 12. do 20. prosince 2012, předsedkyní Legislativní rady vlády ČR byla od 14. července 2011 do 12. prosince 2012. Místopředsedkyní vlády a předsedkyní Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí v demisi byla od 17. června 2013 do 10. července 2012.

Osobní údaje

Vdaná, matka dvou synů.

Vzdělání

Po anglickém gymnáziu absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Profesní a veřejná činnost

Pracovala jako advokátní koncipientka v právní kanceláři Baker&McKenzie.

Od roku 2006 byla zastupitelkou za Prahu 1.

V roce 2010 byla za Věci veřejné zvolena do sněmovny a stala se předsedkyní ústavně-právního výboru. Od dubna do července roku 2011 byla předsedkyní poslaneckého klubu Věcí veřejných.

Jako poslankyně se aktivně věnuje tvorbě protikorupční strategie vlády na roky 2011 a 2012, podílela se na novele rozhodčího řízení, novele trestního řádu, novele zákona o střetu zájmů, tématu posilování nezávislosti a zároveň odpovědnosti státních zástupců a soudců nebo přímé volbě prezidenta.

Má dva syny, kterým se věnovala na celkem pětileté rodičovské dovolené – během ní s dalšími maminkami z Prahy 1 spoluzaložila mateřské centrum. Právě přes děti a problematiku dětských hřišť se dostala ke komunální politice a straně Věci veřejné.

V dubnu roku 2012 se rozhodla odejít z Věcí veřejných a spolu se svými kolegy založila novou politickou stranu LIDEM - liberální demokraté.

Osobní stránky

http://www.karolinapeake.cz/

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter