Jan Hamáček

Jan Hamáček

1. místopředseda vlády a ministr vnitra

Od 27. června 2018 do 15. října 2018 byl také ministrem zahraničních věcí.

Osobní údaje

Jan Hamáček se narodil 4. listopadu 1978.

Vzdělání

1996–2001: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, obor překladatelství - tlumočnictví/ekonomie (nedokončeno); Sutton Valence School, Kent, Velká Británie
1992–1996: Gymnázium Mladá Boleslav

Profesní a veřejná činnost

od roku 2018 předseda ČSSD
24. listopadu 2017 až 27. června 2018: Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
2013–2017: Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
2006-2013: Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, předseda Zahraničního výboru a člen Výboru pro evropské záležitosti
2004–2006: poradce předsedy Vlády České republiky a vedoucí zahraničního oddělení ČSSD
2001–2004: Tajemník klubu zastupitelů ČSSD ve Středočeském kraji
1996–2001: Oddělení plánování a řízení prodeje ND ve Skoda Auto

Jazykové znalosti

Angličtina
Španělština (aktivně)
Němčina
Francouzština
Ruština (pasivně)

Kontakt

ministr@mvcr.cz

https://www.facebook.com/hamacekjan/

https://twitter.com/jhamacek

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter