Aktuálně

22. 2. 2022

Rada pro obecné záležitosti k bezpečnostní situaci ve východní Evropě, k přípravě Evropské rady či k posílení odolnosti

V úterý 22. února 2022 proběhlo v Bruselu zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC). Na programu byla příprava zasedání březnové Evropské rady, výměna názorů ke Konferenci o budoucnosti Evropy, a dále také politická rozprava k posílení připravenosti a odolnosti vůči budoucím krizím. Proběhlo také slyšení ohledně stavu právního státu v Polsku a diskuze k bezpečnosti novinářů.

celý text zprávy

25. 1. 2022

Rada pro obecné záležitosti k posílení demokracie, Konferenci o budoucnosti Evropy i covidu-19

V úterý 25. ledna 2022 proběhlo v Bruselu zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC). Na programu byla prezentace priorit francouzského předsednictví či debata k legislativnímu balíčku k posílení demokracie a integrity voleb. Proběhla výměna názorů ohledně Konference o budoucnosti Evropy a pokračovala koordinace v boji proti pandemii covidu-19. Ministři rovněž diskutovali o vztazích mezi EU a UK. Českou delegaci vedl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

celý text zprávy

4. 1. 2022

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek jednal s francouzským protějškem o předsednictví EU

První pracovní schůzku se zahraničním partnerem absolvoval ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek, kterého do funkce spolu s dalšími členy vlády premiéra Petra Fialy jmenoval prezident Miloš Zeman těsně před Vánocemi.

celý text zprávy