26. 9. 2015 9:10

Vicepremiér Bělobrádek v New Yorku: Technologické centrum MeoHub pomůže českým firmám k expanzi na vysoce konkurenční americký trh

Slavnostní otevření technologického inkubátoru MeoHub
Slavnostní otevření technologického inkubátoru MeoHub
New York/Praha - V pátek 25. září 2015, druhý den své pracovní cesty ve Spojených státech, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek slavnostně otevřel technologické centrum MeoHub v New Yorku a zúčastnil se zahájení sledovaného summitu OSN o udržitelném rozvoji po roce 2015.

Technologické centrum MeoHub je projektem českého výrobce optiky, přerovské firmy Meopta, za podpory jejích vlastníků – rodiny amerických investorů Rauschnitzových a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Centrum bylo založeno na podporu expanze českých firem na americký trh, který se z pohledu objemu exportu dostává do první desítky destinací, kam naše společnosti vyvážejí své výrobky.
MeoHub je projekt, který není zaměřen pouze na business, ale který definuje odpověďi na otázky konkurenceschopnosti a prosperity České republiky,“ řekl po slavnostním zahájení vicepremiér Bělobrádek.
V rámci projektu bylo vybráno pět společností z České republiky, které nabízejí unikátní produkty, mají za sebou zkušenosti z expanze na jiný než český trh a prokázaly vysoký potenciál růstu. Čtyři z těchto firem budou již koncem září 2015 působit v New Yorku.

Vicepremiér Bělobrádek se také zúčastnil zahájení Summitu OSN o udržitelném rozvoji po r. 2015, který je celosvětově sledovaný především kvůli návštěvě papeže Františka ve Spojených státech, jenž v úvodu summitu promluvil k delegátům. Místopředseda české vlády v rámci summitu, přednese svůj projev  v sobotu 26. září. 
Na summitu se sejde více než 150 vrcholných představitelů členských států OSN s cílem přijmout novou agendu udržitelného rozvoje, navazující na předchozí globální program udržitelného rozvoje z r. 1992 a na Rozvojové cíle tisíciletí z r. 2001.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie