Aktuálně

18. 6. 2008

V Bruselu se konala druhá Česká Street party

 

Ve čtvrtek 12.června 2008 uspořádalo Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii ve spolupráci se všemi českými kraji a řadou českých firem a institucí druhý ročník Czech Street Party v Bruselu. Série koncertů a prezentací, kterou týdeník The Bulletin na titulní straně označil za "největší party ve městě", je největší českou akcí tohoto druhu v zahraničí.

Součástí programu bylo vystoupení předních českých hudebních skupin: romská hiphopová Gipsy. cz , rockové Yellow a Mandrage (kapela roku 2007, 3x nominace na objev roku - Óčko, Anděl, Žebřík), třicetičlenné jazzové uskupení Lab Band a známého bubeníka Pavla Fajta.

Tato akce, která je mezi recepcemi dalších zemí považována za velmi netradiční společenskou událost, vytváří důležitou platformu pro prezentaci českých výrobců, krajů a institucí vůči nedalekým Evropským institucím. Jejich zaměstnanci jsou vedle belgické veřejnosti hlavní skupinou mezi návštěvníky.
Letošní Czech Street Party navazuje na loňský úspěšný ročník, který se konal u příležitosti slavnostního otevření Českého domu dne 10.října 2007 na stejném místě v ulici Caroly.

Druhý ročník Czech Street Party tak byl další ochutnávkou toho, čím se Česká republika bude v příštím roce loučit se svým předsednictvím v Radě Evropské unie.

e-mailemFacebook   twitter

Fotogalerie