Aktuálně

24. 2. 2015 13:00

Česká delegace v čele s premiérem Sobotkou zahájila pracovní návštěvu Korejské republiky

Slavnostní ceremonie na letištní ploše při příletu letadla předsedy vlády ČR do Soulu, 24. února 2015.
Slavnostní ceremonie na letištní ploše při příletu letadla předsedy vlády ČR do Soulu, 24. února 2015.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem a dalšími zástupci vládní delegace přiletěli v úterý 24. února 2015 do Soulu a zahájili pracovní návštěvu Korejské republiky. Jde o další cestu, kterou chce nová vláda posílit především ekonomickou diplomacii a podpořit získávání nových zahraničních investic.

Ve středu 25. února premiér Sobotka zahájí podnikatelské fórum v Soulu a zúčastní se zahájení investičního semináře Invest in the Czech Republic. Na programu je také návštěva Korejského demilitarizovaného pásma a jednání předsedy vlády s předsedou Národního shromáždění Korejské republiky Chungem Ui-hwou. Vpodvečer se premiér Bohuslav Sobotka zúčastní otevření výstavy v Českém centru.

Návštěva česká delegace v Koreji potrvá do 27. února. Premiér se během cesty mimo jiné setká s prezidentkou Korejské republiky paní Pak Kun-hje a navštíví automobilový závod Hyundai a společnost Nexen, které jsou významnými investory v České republice. Delegaci kromě premiéra a ministra dopravy tvoří náměstci ministrů obrany, zahraničních věcí, průmyslu a obchodu a náměstkyně ministryně pro místní rozvoj. Vládní delegaci do Korejské republiky doprovází také početná podnikatelská mise, včetně zástupců vědeckých institucí.


Program 24. února 2015

Čas: Jižní Korea (Česká republika)

  • 09.30 (01.30) – Předseda vlády zahájí podnikatelské fórum v Soulu
  • 10.00 (02.00) – Účast předsedy vlády na zahájení investičního semináře Invest in the Czech Republic – Your Gateway to Europe
  • 11.00 (03.00) – Předseda vlády navštíví Korejské demilitarizované pásmo
  • 15.00 (07.00) – Jednání předsedy vlády s předsedou Národního shromáždění KR Chungem Ui-hwou
  • 18.00 (10.00) – Otevření výstavy v Českém centru

Cestu předsedy vlády můžete také sledovat na sociálních sítích Twitter a Facebook.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie