Aktuálně

29. 7. 2014 13:47

Česká republika podepsala smlouvu s korejskou společností Hyundai Mobis, která přinese 900 pracovních míst

Premiér Sobotka společně s prezidentem spol. Hyundai Mobis Myung-Chul Chungem podepsal 29. července 2014 druhou nejvyšší investici v ČR.
Premiér Sobotka společně s prezidentem spol. Hyundai Mobis Myung-Chul Chungem podepsal 29. července 2014 druhou nejvyšší investici v ČR.
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka společně s prezidentem společnosti Hyundai Mobis Myung-Chul Chungem podepsali 29. července 2014 druhou nejvyšší investici v České republice za posledních 5 let a zároveň třetí nejvýznamnější korejskou investici vůbec. Na slavnostní ceremonii byl přítomen i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Pro zobrazení videa je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Nahrává se přehrávač videa ...

Společnost Hyundai Mobis plánuje vybudovat závod na výrobu světlometů pro automobily ve Strategické průmyslové zóně Ostrava-Mošnov v Moravskoslezském kraji, který patří k regionům trpícím vysokou nezaměstnaností. Společnost chce investovat do regionu v budoucnosti až 4 miliardy korun. V počáteční fázi vytvoří Hyundai Mobis 600 pracovních míst, při plném provozu od roku 2021 více jak 900 pracovních míst.

Česko se stále drží mezi patnácti investorsky nejatraktivnějšími zeměmi. Firmy loni na zdejším trhu vytvořily 60 přímých investičních projektů. Nejvíc chtějí v ČR investovat tradičně Němci. Cílem je hlavně jih Moravy, Moravskoslezský kraj a střední Čechy.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie