Události

18. 12. 2019 9:08

Na Úřadu vlády jsme ocenili výherce výtvarné vánoční soutěže Nejkrásnější vánoční pohádka

V úterý 17. prosince 2019 jsme ve Strakově akademii slavnostně uzavřeli již šestý ročník výtvarné vánoční soutěže předáváním ocenění výhercům. Tématem letošního ročníku soutěže pořádané Úřadem vlády bylo „Nejkrásnější vánoční pohádka“.

Do soutěže se zapojilo 34 dětských domovů z celé České republiky s celkem 95 obrázky. O deseti nejkrásnějších výtvorech rozhodovali zaměstnanci Úřadu vlády, ale i široká veřejnost prostřednictvím internetové ankety. První místo získala Charlota z Dětského domova Brno, Jílová. Vítězný obrázek tradičně ozdobil PF Úřadu vlády.

Úřad vlády si pro děti jako součást programu připravil exkurzi v České televizi. Děti se tak mohly podívat do míst, kde vznikají právě pořady pro mladé diváky.

Pořadí vítězů

1. Charlota, Dětský domov Brno, Jílová
2. Adéla, Dětský domov Cheb a Horní Slavkov
3. Michaela, Dětský domov Ostrava
4. Simona, Dětský domov Mariánské Lázně a Aš
5. Martina, Dětský domov Budišov
6. Nicolas, Dětský domov Mikulov
7. Milan, Dětský domov Dolní Počernice
8. Aleš, Dětský domov Humpolec
9. Denisa, Dětský domov Černá Voda
10. Patricie, Dětský domov Ústí nad Labem

Vánoční soutěž pro děti z dětských domovů je jednou z významných akcí pro veřejnost, pořádanou Úřadem vlády. Letos se konal již šestý ročník. Spolu s pravidelnými dny otevřených dveří ve Strakově akademii, Kramářově vile, Hrzánském paláci, Lichtenštejnském paláci a vile Benešových v Sezimově Ústí jde o jednu z aktivit, kterými se Úřad vlády snaží přibližovat široké veřejnosti.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Související zprávy