Aktuálně

14. 11. 2015 19:14

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu: České republice aktuálně nehrozí nebezpečí

Předseda vlády Bohuslav Sobotka.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka.
Předsednictvo Bezpečnostní rady státu dnes na Úřadu vlády projednalo aktuální bezpečnostní situaci v České republice. Jednání svolal na dnešní odpoledne premiér Bohuslav Sobotka v reakci na mimořádnou situaci, vyvolanou teroristickými útoky ve Francii. Dnešního jednání se účastnil rovněž prezident republiky Miloš Zeman.

Na jednání předsednictva Bezpečnostní rady státu jsme vyhodnotili všechna opatření, která byla přijata dnes v noci. Ministr vnitra i policejní prezident nás informovali o krocích, které podnikla Policie ČR. Byla posílena ostraha řady objektů, pokračuje režim zesílené kontroly na šestnácti hraničních přechodech, spolupracujeme s bezpečnostními službami v zemích EU.

V tuto chvíli nemáme žádné informace o tom, že by České republice hrozilo nějaké konkrétní nebezpečí v souvislosti s teroristickými útoky v Paříži. Vláda je připravena okamžitě jednat v zájmu zajištění maximální bezpečnosti občanů a reagovat na podněty, které by jakkoli změnily aktuální bezpečnostní situaci.

Jsem přesvědčen, že musíme společně s lídry EU zesílit tlak na ochranu vnější hranice Evropské unie. Pro udržení bezpečnosti v Evropě je nutné dostat migrační toky pod kontrolu, aby bylo jasné, kdo, odkud a za jakým účelem do Evropy přichází. ČR bude i nadále aktivním členem koalice, která bojuje proti terorismu a tzv. Islámskému státu,“ uvedl po jednání předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu tvoří předseda BRS (předseda vlády), místopředseda BRS (1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí), místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace, ministr vnitra, ministr zahraničních věcí a ministr obrany.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie