Aktuálně

26. 4. 2018 10:35

Premiér Babiš se setkal s generálním tajemníkem Organizace amerických států Almagrem

Předseda vlády Andrej Babiš se setkal s generálním tajemníkem Organizace amerických států Luisem Almagrem, 26. dubna 2018.
Předseda vlády Andrej Babiš se setkal s generálním tajemníkem Organizace amerických států Luisem Almagrem, 26. dubna 2018.
Ve čtvrtek 26. dubna 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s generálním tajemníkem Organizace amerických států Luisem Almagrem. Během jednání ve Strakově akademii mluvili o roli OAS na americkém kontinentu, koordinaci boje s korupcí a podpoře demokracie v členských státech Organizace. Předseda vlády s generálním tajemníkem diskutovali kritickou situaci ve Venezuele a problémy s migrací na obou částech amerického kontinentu v porovnání s migrační krizí v Evropě. Luis Almagro je prvním představitelem této organizace, který se setkal s předsedou české vlády.

Dalšími tématy setkání byl vývoj na Kubě po zvolení nového prezidenta a vztahy regionu a jeho ekonomických uskupení s Evropskou unií, stejně jako role Spojených států v regionu.  

Organizace amerických států je nejstarším regionálním uskupením na světě. Sdružuje 35 nezávislých zemí včetně USA a Kanady a představuje tak největší politické, právní a sociální fórum na polokouli. Jeho hlavní činností je podpora demokracie, zajišťování míru a bezpečnosti zemí amerického kontinentu, boj proti terorismu a podpora volného obchodu.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Fotogalerie [F] fotogalerie