Aktuálně

7. 9. 2016 17:34

Premiér Sobotka: Co nejrychlejší výstavba úseku 511 Pražského okruhu je prioritou naší vlády

Ve středu 7. září 2016 se konala ve Strakově akademii společná schůzka zástupců vlády, hlavního města Prahy a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) týkající se dostavby klíčového úseku 511 Pražského okruhu Běchovice – D1, který propojí dálnici D1 s dálnicí D11. Jednání s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou se účastnil ministr životního prostředí Richard Brabec, primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová, její náměstek Petr Dolínek a ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Na společném jednání definovali zástupci vlády, Prahy a ŘSD kroky, které povedou ke zrychlení příprav dostavby této klíčové dopravní infrastruktury České republiky.

„Co nejrychlejší dostavbu klíčového úseku 511 Pražského okruhu pokládám za prioritu naší vlády. Tato dopravní stavba je klíčová nejen pro Prahu a Středočeský kraj, ale je prioritní a strategická pro celou Českou republiku. Dnes jsme se dohodli na tom, že bude v gesci Ministerstva dopravy vytvořena pracovní skupina, která zahrne zástupce všech dotčených ministerstev a zahrne také zástupce hlavního města Prahy. Tato pracovní skupina se bude pravidelně scházet a kontrolovat dodržování pracovního harmonogramu, na kterém jsme se dnes dohodli a který by měl vést k maximálnímu urychlení dostavby tohoto úseku Pražského okruhu,“ řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Prioritou je nyní pokračovat v přípravě dostavby, tzn. především získání EIA a vydání územního rozhodnutí. Podle harmonogramu by stanovisko EIA mohlo být vydáno v srpnu příštího roku a územní rozhodnutí v prosinci 2017. Pokud tyto kroky budou naplněny, mohla by být po získání stavebního povolení dostavba Pražského okruhu zahájena v prosinci 2019.

 

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy