Aktuálně

9. 5. 2017 11:34

Premiér Sobotka jednal s moldavským premiérem Filipem

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal s premiérem Moldavské republiky Pavlem Filipem, 9. května 2017.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal s premiérem Moldavské republiky Pavlem Filipem, 9. května 2017.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 9. května 2017 setkal ve Strakově akademii s premiérem Moldavské republiky Pavlem Filipem. Jednali spolu především o ekonomické a rozvojové spolupráci a situaci v regionu. Následně se oba premiéři zúčastnili Česko-moldavského podnikatelského fóra na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Na úvod jednání premiér Bohuslav Sobotka potvrdil, že Česká republika považuje Moldavsko za významného partnera v regionu jihovýchodní Evropy. V letošním roce si navíc obě země připomínají 25. výročí navázání diplomatických styků. 

Jedním z témat jednání pak bylo posílení vzájemné hospodářské spolupráce. České firmy by se mohly zapojit především do projektů zaměřených na modernizaci a hospodářský rozvoj Moldavska. K posílení vzájemných podnikatelských vazeb by měla přispět i podnikatelská delegace, která moldavského premiéra doprovází. 

Následně předsedové vlád zamířili na Česko-moldavské podnikatelské fórum, kde vystoupili před zástupci českých a moldavských podnikatelů. Fóra se zúčastnil také ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. 

Premiér Moldavska Pavel Filip přijel do České republiky poté, co český premiér Bohuslav Sobotka navštívil Moldavskou republiku v červnu loňského roku. Českou republiku navštívil moldavský premiér naposledy v listopadu 2011. 

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie