Aktuálně

17. 5. 2015 12:14

Premiér Sobotka uctil v Terezíně památku obětí druhé světové války

Premiér Sobotka 17. května 2015 uctil v Terezíně památku obětí druhé světové války.
Premiér Sobotka 17. května 2015 uctil v Terezíně památku obětí druhé světové války.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v neděli 17. května 2015 zúčastnil pietního aktu v Terezíně. Společně s prezidentem ČR Milošem Zemanem, dalšími nejvyššími ústavními činiteli a velvyslanci zemí z celého světa uctil premiér Sobotka památku obětí fašistického režimu druhé světové války.

Vzpomínkového aktu se zúčastnili také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr financí Andrej Babiš, ministr obrany Martin Stropnický, ministr kultury Daniel Herman a ministr spravedlnosti Robert Pelikán.   

Předseda vlády Bohuslav Sobotka si v rámci pietního aktu prohlédl také Pevnost Terezín.

Terezínská tryzna se koná od roku 1947. Každoročně tak stovky účastníku u tamějšího památníku vzpomínají na oběti holocaustu. Areálem ghetta prošlo za války na 155 000 Židů ze všech koutů Evropy. Většina z nich útrapné podmínky nepřežila. Část z nich byla deportována do jiných koncentračních táborů, kde byli po stovkách nahnáni do smrtících plynových komor. Do Malé pevnosti u Terezína bylo za období bojů druhé světové války dovezeno přes 30 000 lidí. I když se objekt nikdy nestal vyhlazovacím místem, tisíce lidí kvůli nelidskému zacházení a opakujícím epidemiím našlo v prostorách věznice svůj konec.

Více informací naleznete na internetových stránkách:
www.pamatnik-terezin.cz

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Fotogalerie [F] fotogalerie