Aktuálně

1. 3. 2017 16:46

Premiér Sobotka: V EU musí být stejná kvalita potravin pro všechny, a to ta nejvyšší

Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude řešit ve čtvrtek 2. března 2017 ve Varšavě s lídry Visegrádské skupiny dvojí kvalitu potravin v Evropské unii. Rozdílnou úroveň složení stejných značek potravin premiér vnímá jako problém, který by měla Evropská komise začít řešit aktivněji.

Tématu kvality potravin se předseda vlády Sobotka věnuje už od roku 2015, kdy požádal Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zemědělství, aby ho vznesla na jednání Rady Evropské unie a obrátila se s žádostí o součinnost na Evropskou komisi.

Není pro mě přijatelné, aby pokračoval stav, kdy se lidem v jednom státu nabízí zboží stejné značky ve stejném balení, ale v úplně jiné kvalitě než ve státu druhém. Chci tento stav změnit. Potraviny jedné značky a jednoho balení by měly být v České republice stejně kvalitní jako v Rakousku či Německu. V Evropské unii musí být jedna kvalita potravin pro všechny, a to ta nejvyšší. Věřím, že se s lídry V4 na mimořádném summitu ve Varšavě dohodneme na konkrétních krocích, které povedou k nápravě,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Zítra se předseda vlády Bohuslav Sobotka setká s lídry Visegrádské skupiny na mimořádném summitu ve Varšavě, který se bude zabývat dvojí kvalitou potravin a přípravou prohlášení k budoucnosti EU, které by mělo být přijato na jednání v Římě.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie