Aktuálně

9. 6. 2016 16:43

Strakova akademie slaví významná výročí unikátní fotografickou výstavou

Ve čtvrtek 9. června 2016 vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák zahájil výstavu Osudy Strakovy akademie.
Ve čtvrtek 9. června 2016 vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák zahájil výstavu Osudy Strakovy akademie.
Ve čtvrtek 9. června 2016 vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák zahájil výstavu Osudy Strakovy akademie. Ta u příležitosti 240. výročí vzniku nadace hraběte Straky a 120. výročí postavení budovy Strakovy akademie mapuje prostřednictvím unikátních fotografií historický vývoj a příběhy tohoto reprezentativního objektu.

Strakova akademie je široké veřejnosti známa jako sídlo Úřadu vlády České republiky. Byla vystavěna v letech 1891–1896 podle návrhů architekta Václava Roštlapila. Původně byla Strakova akademie vzdělávací institucí určenou nemajetným synům českých šlechtických rodů. V současnosti je sídlem vlády České republiky a místem setkávání nejvyšších státních představitelů. Byla a jsou zde přijímána zásadní rozhodnutí české moderní historie.

Výstava bude v zahradě Strakovy akademie přístupná veřejnosti po tři následující víkendy. Budova Strakovy akademie se po čtyři následující noci také rozzáří v národních barvách. V červenci si budou moci návštěvníci výstavu prohlédnout na Alšově nábřeží, v srpnu a září v Novém Městě nad Metují, rodišti hraběte Jana Petra Straky.

Časový harmonogram putovní výstavy Osudy Strakovy akademie

  • Zahrada Strakovy akademie, Praha
    11. – 12. června, 18. – 19. června, 25. – 26. června 2016
  • Alšovo nábřeží, Praha
    27. června – 25. července 2016
  • Husovo náměstí, Nové město nad Metují
    2. srpna – 30. září 2016

Vstup do zahrady Úřadu vlády s výstavou je možný po tři následující víkendy od 10 do 17 hodin. Vždy v celou hodinu se budou konat společné komentované prohlídky s průvodcem. 

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie