Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

17. 8. 2009 13:28

Světový týden vody 2009

V neděli 16. srpna byl ve švédském Stockholmu zahájen již 19. ročník Světového týdne vody (World Water Week). Více než 2 300 účastníků bude celý týden diskutovat o vodě a prezentovat své poznatky a zkušenosti v této oblasti.

Zastřešujícím tématem pro období 2008 - 2011 je problematika globálních změn a jejich dopadu na vodu?. Specifickým tématem pro rok 2009 je potom přístup k vodě jako společnému bohatství.

Jako každoročně bude udělena Stockholmská cena pro dlouhodobý přínos v oblasti vod. Laureátem pro rok 2009 se stal indický vědec Dr. Bindeshwar Pathak, zakladatel Projektu Sulabh. Projekt řeší problematiku zneškodňování odpadních vod v chudších, zpravidla venkovských částech Indie. Unikátní technická řešení v těchto oblastech a šíření informací formou vzdělávání ve školách i mezi veřejnost zachránily mnoho životů a pomáhají lépe překonávat nástrahy hrozících nemocí způsobených žádným či nedostatečným čištěním odpadních vody.

Významnou součástí je také prezentace a vyhlášení nejlepšího studentské projektu. Cenu předá již tradičně následnice švédského trůnu, princezna Viktoria.


Za ČR se této významné akce zúčastní také ředitelka odboru ochrany vod MŽP Veronika Jáglová, která se rovněž přidá k řadám přednášejících a vystoupí na doprovodné akci s názvem „Harmonised Guidelines for Sustainable Water Management – The Key for Responsible Water Stewardship“.

Zdroj: Ministerstvo životního prostředí

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie