Aktuálně

31. 5. 2023 10:20

Úřad vlády a ministerstva se zapojily do oděvní sbírky, nasbírala se více než tuna ošacení

Úřad vlády ČR se zapojil do sbírky oblečení pro Oděvní banku, 31. května 2023.
Úřad vlády ČR se zapojil do sbírky oblečení pro Oděvní banku, 31. května 2023.
Úřad vlády ČR se zapojil do další charitativní sbírky. V týdnu od 22. do 26. května mohli jeho zaměstnanci odevzdávat nepotřebné oblečení ve prospěch Oděvní banky. Do akce pořádané Klubem svobodných matek se zapojila i další ministerstva a jim podřízené organizace. Celkem se podařilo vysbírat více než tunu ošacení.

Mírně obnošené, ale i nové kalhoty, trička, svetry, bundy, ale třeba i dětské deky a další oděvy v rámci sbírky oblečení pro Oděvní banku odevzdaly stovky zaměstnanců Úřadu vlády, ministerstev a jim podřízených institucí. Více než 1 000 kilogramů sesbíraného oblečení pomůže rodinám samoživitelek a samoživitelů, které jsou v sociální tísni.

„Jsem ráda, že se podařilo navázat na velmi úspěšnou sbírku, kterou jsme uspořádali loni v listopadu u příležitosti Giving Tuesday. Tentokrát zaměstnanci Úřadu vlády přispěli potřebným zhruba sto kilogramy různého ošacení. Je skvělé, že se do akce zapojili i kolegové z resortů, díky tomu se pomoc dostane k většímu počtu rodin,“ konstatovala vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková.

„Je to poprvé, co se do sbírky materiální pomoci zapojila plošně téměř všechna ministerstva pod hlavičkou Úřadu vlády. Jedná se o jednu z největších sbírek, kterou jsme za poslední dobu měli. Množství oblečení, které se povedlo vysbírat, pomůže ušetřit značnou část rodinného rozpočtu lidem v nouzi. Moc si pomoci Oděvní bance vážíme,“ uvedla Dana Pavlousková, ředitelka Klubu svobodných matek a Oděvní banky.

Klub svobodných matek pomáhá samoživitelkám a samoživitelům už šestým rokem. Jen za první čtyři měsíce letošního roku pomohla Oděvní banka bezmála 5 400 lidem v tíživé finanční situaci po celé České republice, když mezi ně za pomoci regionálních neziskových organizací rozdala více než 21,5 tuny oblečení.

 

Podrobněji o některých zapojených resortech

  • Na Ministerstvu vnitra byla vyhlášena celkem čtyři sběrná místa (Letná, Centrotex, Olymp, Přípotoční), na kterých se vybralo přibližně 21 větších krabic a 46 tašek/pytlů oblečení. Například na sběrném místě MV Letná šlo celkem o 15 velkých krabic oblečení o hmotnosti cca 120 kg. Velké množství oblečení se také vybralo na sběrném místě MV Centrotex – 24 ks tašek a pytlů. Na sbírce se podílely různé odbory ať už z Ministerstva vnitra či Zařízení služeb pro Ministerstva vnitra.
  • Zaměstnanci MŠMT se zapojili na dvou místech – v budovách MŠMT v Karmelitské ulici v Praze 1 a rovněž v Praze 9 v kancelářích MŠMT v rámci Harfa Office Park. Zapojily se desítky zaměstnanců od vedení úřadu až po řadové zaměstnance. Podařilo se vybrat téměř 200 kg materiální pomoci.
  • Na Ministerstvu průmyslu a obchodu se účastnili zaměstnanci nejen z budovy Na Františku, ale i z ostatních pracovišť. Z podřízených organizací se zúčastnila Správa služeb MPO. Zaměstnanci věnovali různé druhy oblečení, např. kalhoty, tepláky, trička, mikiny, svetry, bundy, ale třeba i dětské deky, celkem cca 160 kg.
  • Za resort dopravy se zapojili především zaměstnanci ministerstva, ČD a Centra služeb pro silniční dopravu. ČD k tomu poskytly i nezbytné zázemí. Za tři dny se podařilo sesbírat cca 10 pytlů oblečení.
  • Na Ministerstvu financí se během týdne sbírky ve prospěch Oděvní banky Klubu svobodných matek vybralo na 200 kg oblečení.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Fotogalerie [F] fotogalerie