Aktuálně

28. 5. 2019 15:23

Úřad vlády uctil památku prezidenta Edvarda Beneše

Pověřená vedoucí Úřadu vlády ČR Tünde Bartha uctila památku Edvarda Beneše položením kytice na jeho hrobku, 28. května 2019.
Pověřená vedoucí Úřadu vlády ČR Tünde Bartha uctila památku Edvarda Beneše položením kytice na jeho hrobku, 28. května 2019.
Zástupci Kanceláře prezidenta republiky, Úřadu vlády ČR, Jihočeského kraje, společnosti Edvarda Beneše a další hosté si v úterý 28. května 2019 v Sezimově Ústí připomněli památku československého prezidenta Edvarda Beneše. Pietního aktu ke 135. výročí narození u Benešovy hrobky se za Úřad vlády ČR zúčastnila pověřená vedoucí úřadu Tünde Bartha.

Edvard Beneš je na základě svého přání pohřben na pahorku v zahradě rodinné vily manželů Benešových v Sezimově Ústí, jemuž se říká Kazatelna, neboť zde podle lidové pověsti promlouval k věřícím mistr Jan Hus. V den jeho narozenin, 28. května, se v místě posledního odpočinku manželů Benešových pravidelně koná pietní akt jako připomínka historického významu jednoho z vůdců prvního československého odboje, ministra zahraničí a druhého prezidenta Československa.

Úřad vlády na pietním aktu s vojenskými poctami zastupovala pověřená vedoucí Tünde Bartha, která památku Edvarda Beneše uctila položením věnce a kytice na jeho hrob.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Fotogalerie [F] fotogalerie