Aktuálně

26. 2. 2015 12:33

Vláda plní své závazky: Evropská komise přijala české záruky za služební zákon

Česká vláda úspěšně ukončila vyjednávání s Evropskou komisí o služebním zákonu. Evropská komise dnes kabinetu Bohuslava Sobotky potvrdila, že přijímá závazky českého kabinetu k dokončení úprav služebního zákona. Česká republika tím splnila předpoklad, kterým Evropská komise podmínila čerpání evropských peněz.

Vládě premiéra Sobotky se podařilo prosadit takový služební zákon, který po třinácti letech odkladů zprofesionalizuje českou státní správu. Základem úspěšného dotažení služebního zákona byla aktivní komunikace a spolupráce s Evropskou komisí.

„Jsem rád, že vláda plní své závazky a krok po kroku úspěšně zavádí zákon o státní službě do života. Chtěl bych poděkovat zejména Ministerstvu vnitra za dotažení služebního zákona a souvisejících vyhlášek a za aktivní komunikaci s Komisí v závěrečné fázi vyjednávání služebního zákona. Ministerstvu práce a sociálních věcí děkuji za přípravu nového způsobu odměňování státních úředníků. Očekávám, že stejně aktivně budou členové vlády postupovat při řešení zbývajících otevřených otázek tak, aby Evropská komise mohla co nejdříve potvrdit naše operační programy a řídící orgány mohly začít vyhlašovat první výzvy,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Dohodu české vlády a Evropské komise oficiálně potvrdí výměna dopisů mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou s šéfem Evropské komise Jean-Claude Junckerem, která se uskuteční po návratu předsedy vlády z Jižní Korey.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie