Aktuálně

27. 4. 2011 20:48

Vláda schválila Národní program reforem České republiky 2011

Národní program reforem ČR 2011 představuje příspěvek České republiky k plnění cílů Strategie Evropa 2020.

Ve své podstatě dokument kopíruje plány z Programového prohlášení vlády a Seznamu priorit.

Pro zobrazení videa je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Nahrává se přehrávač videa ...

Národní program reforem ČR 2011 představuje příspěvek České republiky k plnění cílů Strategie Evropa 2020. Cíle si stanovily státy EU nad rámec unijních kompetencí v oblasti dobrovolné koordinace hospodářských politik v rámci tzv. Evropského semestru,“ řekl premiér Petr Nečas po jednání vlády.

Schválený dokument sumarizuje reformní kroky, které česká vláda hodlá podniknout k naplnění hlavních cílů Strategie Evropa 2020.

Cílem strategie je zvýšení míry zaměstnanosti populace ve věku 20 - 64 let minimálně na 75 %, navýšení investic do výzkumu a vývoje na úroveň 3 % HDP, snížení energetické náročnosti ekonomiky nejméně o 20 %, zvýšení podílu energie z obnovitelných zdrojů v energetickém mixu na 20 % a redukce emisí CO2 o 20 %, zvýšení počtu vysokoškolsky vzdělaných lidí ve věku 30 - 34 let ze současných 31 % nejméně na 40 % a snížení počtu žáků předčasně opouštějících vzdělávací systém ze současných 15 % na úroveň pod 10 %.

Strategie také hovoří o podpoře sociálního začlenění, zejména prostřednictvím snižování chudoby, a to snahou snížit počet lidí ohrožených chudobou nebo vyloučením nejméně o 20 milionů.

Výběr z fotogalerie

       

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie

Připojené dokumenty

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie