Aktuálně

17. 9. 2007 8:06

Vláda ve středu projedná pravidla protidrogových dotací

Kabinet ve středu projedná nová pravidla financování protidrogové politiky. Na dotace budou mít v budoucnu nárok pouze organizace s odborným certifikátem. Zároveň musejí být uznány jako poskytovatelé služeb podle zákona o sociálních službách, který platí od ledna 2007.

Návrh pravidel kabinet poprvé projednal 25. srpna, ale vrátil jej radě k úpravám. Nová verze obsahuje doplňující materiál, který řeší některé technické detaily. Doladit se musely zejména části, které se týkají kompetencí ministerstev zdravotnictví a práce a sociálních věcí. "Chtěli bychom dosáhnout toho, aby nová pravidla byla závazná nejen pro dotace udělované radou, ale i pro dotační řízení jednotlivých resortů," řekl ředitel sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky Kamil Kalina.

Do 20. září mohou protidrogové organizace podávat žádosti o dotace na rok 2008. Pokud vláda ve středu neschválí nová pravidla, bude platit předchozí systém. "Dotační řízení to nijak neohrozí," dodal Kalina.

Loni byly k dispozici dotace okolo 100 milionů korun, letos to bude asi o pět milionů méně. Podle Kamila Kaliny to souvisí s celkovým snižování výdajů státních peněz.

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie