Aktuálně

5. 9. 2016 20:41

Zástupci parlamentních stran jednali ve Strakově akademii o budoucí reformě EU

Schůzka zástupců parlamentních stran k budoucí reformě EU, 5. září 2016.
Schůzka zástupců parlamentních stran k budoucí reformě EU, 5. září 2016.
Na Úřadu vlády se dnes 5. září 2016 na prvním ze série jednání setkali zástupci politických stran, aby diskutovali o situaci po britském referendu a o budoucí reformě EU. Širokou diskusi napříč politickým spektrem inicioval premiér Bohuslav Sobotka, který začátkem léta vyzval předsedy ostatních parlamentních stran k jednání o budoucnosti EU a nastavení vztahů s Velkou Británií.

Zástupci ČSSD, ANO, KDU-ČSL, KSČM, ODS a TOP 09 dnes diskutovali o přípravě summitu v Bratislavě ve formátu EU 27 (tedy bez Velké Británie), který se má zabývat budoucí reformou Evropské unie. Nominanti parlamentních stran zároveň jednali o možnostech nastavení nových vztahů s Velkou Británií. Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza představil dosavadní činnost Pracovní skupiny pro brexit a reformu EU, na které se scházejí zástupci resortů a hospodářských a sociálních partnerů. Zástupci parlamentních stran poté prezentovali pozice svých stran.

V dialogu a informování o posledním vývoji v oblasti reformy EU a tzv. brexitu bude vláda pokračovat na dalších jednáních se zástupci politických stran.

Nominovaní zástupci politických stran: [1]

  • ČSSD – předseda Poslanecké sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček, v případě nepřítomnosti šéfporadce předsedy vlády Vladimír Špidla
  • ANO 2011 – poslanec Evropského parlamentu a místopředseda frakce Aliance liberálů a demokratů (ALDE) Pavel Telička
  • KDU-ČSL – místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová
  • KSČM – poslanec Evropského parlamentu Jiří Maštálka
  • ODS – Adéla Kadlecová
  • TOP 09 – místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek

 


[1] Předseda vlády s nabídkou politického dialogu oslovil předsedy všech politických stran, které mají poslanecký klub v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Strana Úsvit – Národní Koalice svého zástupce nenominovala. 

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie