Očekáváné události

27. 3. 2017 15:28

28. března 2017: Předsedové vlád zemí V4 stvrdí na summitu ve Varšavě vzájemnou spolupráci v inovacích a digitalizaci

Premiér Bohuslav Sobotka se zúčastní v úterý 28. března 2017 summitu Visegrádské skupiny ve Varšavě. Spolu s dalšími předsedy vlád zemí V4 vystoupí na Summitu střední a východní Evropy o inovacích (CEE Innovators Summit) a podepíše tzv. Varšavskou deklaraci o vzájemné spolupráci při výzkumu, vývoji a zavádění inovací a nových digitálních technologií.

Český premiér Bohuslav Sobotka, polská premiérka Beata Szydlová, slovenský předseda vlády Robert Fico a maďarský premiér Viktor Orbán se během dopoledního jednání dotknou i výsledků víkendového neformálního summitu EU 27 v Římě. Mezi tématy budou mj. brexit či bezpečnost EU.

Odpoledne se premiéři zúčastní diskuse na Summitu střední a východní Evropy o inovacích (CEE Innovators Summit) ve Varšavě. Summit se koná ve dnech 27. a 28. března 2017 a organizuje ho polská Agentura na podporu podnikání společně s polským Rozvojovým fondem a mezinárodním visegrádským fondem. Zúčastní se ho také další významné osobnosti, odborníci v oblasti inovací a zástupci firem.

Podpora digitalizace, inovací a průmyslových technologií je klíčová pro budoucí rozvoj naší společnosti. Dalším významným krokem je jejich zavedení do praxe tak, aby efektivně přispívaly k ekonomickému růstu, prosperitě a konkurenceschopnosti EU,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Výsledkem varšavského summitu bude podpis předsedů vlád pod společnou, tzv. Varšavskou deklaraci, ve které potvrdí vzájemnou spolupráci zemí V4 při výzkumu, vývoji a zavádění inovací a nových digitálních technologií včetně společné podpory inovačních podnikatelů (start-upů) a dalšího rozvoje jednotného digitálního trhu EU. Více informací o konferenci naleznete na http://ceeinnovatorssummit.pl/en/.

Program:

11.30 – fototermín při příjezdu předsedy vlády Sobotky na Úřad vlády Polské republiky
11.40  – family foto
11.50  – jednání předsedů vlád zemí V4
13.15  – tisková konference
15.10  – úvodní projev polské premiérky Szydlové na CEE Innovators Summitu
15.20  – panelová debata premiérů V4
16.10  – podpis Varšavské deklarace

MgA. Martin Ayrer
mluvčí vlády, ředitel Odboru komunikace
Government Spokesperson and Director of Department of Communication
Úřad vlády České republiky | Office of the Government of the Czech Republic
nábřeží Edvarda Beneše 4
CZ -118 01  Praha 1
T:  +420 224 002 054
M: +420 602 135 517
www.vlada.cz | twitter.com/strakovka | facebook.com/uradvlady

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter