Očekáváné události

2. 9. 2020 11:56

5. a 6. září 2020: Úřad vlády v rámci festivalu Open House otevře pro veřejnost Strakovu akademii i Lichtenštejnský palác

Úřad vlády ČR se o víkendu 5. a 6. září 2020 zapojí do šestého ročníku oblíbeného festivalu Open House. Hlavním cílem projektu je ukázat veřejnosti běžně nepřístupné budovy v Praze. Úřad vlády ČR v rámci letošního festivalu Open House zpřístupní občanům hned dva své objekty, a to Strakovu akademii a Lichtenštejnský palác. Prohlídky budou probíhat oba víkendové dny od 10.00 do 18.00 hodin.

Strakova akademie, která byla dostavěna v roce 1896, původně sloužila jako studentská kolej pro syny z nemajetných českých šlechtických rodin. V předchozích letech procházela rozsáhlou rekonstrukcí, a nebylo proto možné ji veřejnosti zpřístupnit. Návštěvníci budou mít nyní jedinečnou možnost si tuto majestátní novobarokní budovu na nábřeží Edvarda Beneše v Praze prohlédnout. Mohou se těšit na komentované prohlídky prostor sloužících k účelům zasedání vlády České republiky, tiskovým konferencím i protokolárním akcím předsedy vlády. Zpřístupněn bude například jednací sál vlády, nový i starý tiskový sál či rozhlehlá zahrada.

Návštěvníci si budou moci po oba dny prohlédnout také interiéry Lichtenštejnského paláce, který v současnosti slouží k pořádání konferencí, protokolárních akcí a v neposlední řadě k ubytování státních delegací. Součástí komentovaných prohlídek Lichtenštejnského paláce je i výstava protokolárních darů předsedy vlády ČR. Představuje více než 50 darů, které premiér Andrej Babiš obdržel během významných zahraničních cest, jež absolvoval od nástupu do funkce. Návštěvníci se mohou těšit také na nově instalovanou výstavu Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19, uspořádanou pod záštitou zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové. Výstava zachycuje profesionální a rychlou pomoc, kterou neziskové organizace z celé republiky poskytovaly od samého počátku nouzového stavu.

Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, přičemž jedna prohlídka potrvá přibližně 40 minut. Poslední skupina bude do objektů vpuštěna vždy v 17.00.

Upozorňujeme návštěvníky, že vzhledem k epidemické situaci a přijatým epidemiologickým opatřením bude vstup do objektů podmíněn použitím roušky nebo jiného prostředku na zakrytí dýchacích cest.

Termín

5. a 6. září 2020

Čas

10.00–18.00 hodin (poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 17.00)

Místo

Strakova akademie, Nábřeží Edvarda Beneše 128/4, Praha 1
Lichtenštejnský palác, U Sovových mlýnů 506/4, Praha 1

Akreditace pro média

Pro účast je nutná akreditace na akreditace@vlada.cz do pátku 4. září do 18.00. Do e-mailu, prosím, uveďte jméno, redakci, pozici (fotograf / redaktor / kameraman).

Kontakt pro média na místě

Ivana Krejčiříková, Odbor komunikace Úřadu vlády ČR, tel: +420 602 294 505
Veronika Beníšková, Odbor komunikace Úřadu vlády ČR, tel: +420 725 785 761

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Související zprávy