Tiskové zprávy

3. 3. 2017 17:59

Tomáš Prouza rezignoval na místo náměstka pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády

Tomáš Prouza dnes předal předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi rezignaci na místo náměstka pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády k 31. březnu 2017.

Poděkoval jsem panu premiérovi za možnost podílet se na tom, že se Česká republika vrátila mezi respektované členy Evropské unie, stala se zemí, jejíž názor má váhu a se kterou mají ostatní členové EU zájem úzce spolupracovat,“ řekl Tomáš Prouza.

Vážím si práce, kterou Tomáš Prouza na Úřadu vlády během více než tří let odvedl. Má velký podíl na tom, že se splnil jeden z mých hlavních cílů – vést proevropskou vládu, která chce a umí ovlivňovat to, jakým směrem se Evropská unie ubírá,“ dodal Bohuslav Sobotka.

Na konci minulého roku jsem dostal nabídku ze soukromého sektoru a po delším váhání jsem se rozhodl ji přijmout. Poslední dva měsíce jsem proto činil všechny kroky potřebné k hladkému předání mé agendy,“ řekl Tomáš Prouza. Od 1. dubna bude řízením Sekce pro evropské záležitosti pověřen PhDr. Jan Král, dosavadní ředitel Odboru koordinace evropských politik. Nový náměstek pro řízení Sekce pro evropské záležitosti bude vybrán v rámci výběrového řízení v souladu se zákonem o státní službě.

Rezignační dopis Tomáše Prouzy naleznete na http://www.prouza.cz/blog/tomas-prouza-odchazi-z-uradu-vlady/.  

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter

Fotogalerie [F] fotogalerie