Archiv zpráv pracovních a poradních orgánů vlády

Stránka byla přesunuta do archivu

6. 12. 2011 10:34

Zmocněnkyně vlády pro lidská práva se zúčastnila slavnostního večera k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením

V pondělí 5.12.2011 se uskutečnil XVIII. slavnostní večer Vládního výboru pro zdravotně postižené občany k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením.
Slavnostní večer zahájil svým projevem Petr Nečas, předseda vlády ČR a předseda Vládního výboru pro zdravotně postižené občany.

V průběhu večera byly vyhlášeny výsledky soutěže o Cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické práce ve 3 kategoriích – tiskové, rozhlasové a televizní - těm dílům, která nejvhodnějším a nejlepším způsobem upozorňují na problematiku zdravotního postižení.

Premiér předával cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany v tiskové kategorii. Cenu v rozhlasové kategorii předávala Monika Šimůnková, cenu v televizní kategorii pak ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Mezinárodní den osob se zdravotním postižením si připomínáme každoročně 3. prosince již od roku 1981, kdy byl Valným shromážděním Organizace spojených národů poprvé vyhlášen. Jeho cílem je přispět k plnění závazku mezinárodního společenství ke zvyšování míry integrace zdravotně postižených osob do společnosti.

Každý rok je v rámci Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením stanoveno konkrétní téma, které určuje oblast, na niž má být zaměřena hlavní pozornost v příštím období. Tématem pro letošní rok je "Společně pro lepší svět pro všechny: Zahrnutí osob se zdravotním postižením do rozvoje společnosti".

Součástí večera bylo hudební vystoupení žáků a pěveckého sboru Školy Jaroslava Ježka pod vedením Hany Tenglerové.

Zprávu o průběhu večera stejně jako seznam oceněných naleznete zde:

http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/lide--kteri-pomahaji-postizenym--prevzali-vladni-oceneni-90140/

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter