Aktuality zmocněnkyně vlády pro lidská práva

16. 9. 2021 17:52

Kulatý stůl s evropskou komisařkou pro rovnost Helenou Dalli

Ve čtvrtek 16. září navštívila Českou republiku evropská komisařka pro rovnost, paní Helena Dalli. Při té příležitosti uspořádalo Zastoupení Evropské komise v České republice kulatý stůl za účasti zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové a zástupkyně Veřejného ochránce práv Moniky Šimůnkové.

Kulatý stůl s evropskou komisařkou pro rovnost Helenou Dalli

Vzhledem k širokému portfoliu eurokomisařky Heleny Dalli se kulatého stolu zúčastnili kromě zástupců Úřadu vlády a Veřejného ochránce práv také zástupci občanské společnosti z organizací zaměřujících se na lidská práva, rovnost žen a mužů, otázky romské menšiny a osoby se zdravotním postižením.

Zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková uvítala možnost představit eurokomisařce Dalli činnost svého úřadu včetně strategií, které vláda v posledních měsících schválila, zejména Strategii rovnosti žen a mužů a Strategii romské integrace.  

V následné diskusi se shodla s evropskou komisařkou Helenou Dalli v tom, že vedle strategií a národní legislativy je velmi důležité pracovat i na změně celkového nastavení společnosti v jejím přístupu k menšinám, otázkám rovnosti či potřebám zdravotně postižených a také na nutnosti zaměřit se v tomto ohledu na vzdělávání nejmladší generace. Podle evropské komisařky právě organizace občanské společnosti hrají v osvětě nezastupitelnou úlohu, a i proto je nutné, aby stát podporoval jejich financování. 

Kulatý stůl proběhl v prostorách Zastoupení Evropské komise v Praze.

 

 

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter