Aktuálně

23. 3. 201512:12

Vláda podpisem Memoranda stvrdila investici Škody Auto ve výši 7,2 miliardy

Dnes došlo k slavnostnímu podpisu Memoranda o spolupráci mezi ČR, společností Škoda Auto a Královéhradeckým krajem, jenž proběhl v rámci návštěvy premiéra Bohuslava Sobotky, ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France. Podpis navazuje na rozhodnutí vlády schválit koncept regionální podpory v souvislosti s investicí Škody Auto v Královéhradeckém kraji, kde automobilka proinvestuje zhruba 7,2 miliardy korun.

Jsem velmi rád, že vláda plní své závazky a daří se nám získávat nové investice a vytvářet nová pracovní místa. Nová investice v Kvasinách je mimořádně významná, díky ní dojde k vytvoření více než 1300 nových pracovních míst a očekává se, že dalších 400 nových pracovních míst vznikne v souvislosti se subdodavateli pro potřeby Škody Auto v tomto regionu,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Do roku 2018 se společnost Škoda Auto zavázala rozšířit a zmodernizovat svůj závod ve východočeských Kvasinách. Nová investice vytvoří až 1 300 nových pracovních míst a navýší výrobní kapacitu na 280 000 vozů ročně. Souběžně s investicí bude stát a Královéhradecký kraj investovat do rozšiřování veřejné infrastruktury a do zlepšení školství a zdravotnictví ve městě a regionu.

„Investice Škody Auto v Kvasinách  je druhou největší investicí za dobu působení této vlády, což jen podtrhuje její význam. Velmi pozitivně též hodnotím fakt, že Škoda se v případě této investice zachovala společensky odpovědně ke Královéhradeckému kraji. Dvoumiliardová státní podpora totiž nebude směřovat na účet investora, ale výhradně do krajské infrastruktury a rozvoje průmyslové zóny v Kvasinách, řekl ministr Jan Mládek při své návštěvě kvasinského závodu.

Za vládu Memorandum podepsali premiér Bohuslav Sobotka a krajský hejtman Lubomír Franc. Na programu návštěvy politické delegace bylo kromě rozhovorů se členy představenstva Škody Auto a starosty obcí Kvasiny, Solnice a Rychnov nad Kněžnou i představení nového modelu Škoda Superb.

Za investora dohodu podepsal předseda představenstva Škody Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland a člen představenstva za oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar. „Kvasinský závod do roku 2018 zažije největší modernizaci a rozšíření v celé své 81-leté historii. Vítáme plánovaná opatření pro zlepšení infrastruktury, která závodu, jeho zaměstnancům i celému Královéhradeckému kraji zajistí další silný vítr do zad,“ uvedl Vahland.

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu