Aktuálně

8. 6. 201715:47

Pražská konference o obraně a bezpečnosti - DESCOP

Praha 9. června 2017 hostí konferenci na vysoké úrovni o evropské bezpečnosti a obraně, kterou pořádá Úřad vlády ve spolupráci s Evropskou komisí. Konference se uskuteční na Žofíně pod záštitou předsedy vlády Bohuslava Sobotky, který ji zahájí společně s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Živý přenos z Pražské konference o obraně a bezpečnostiŽivý přenos v anglickém jazyce je dostupný na descop/en.


Program konference:

do 8.00 Příchod novinářů

8.00–8.30 Registrace účastníků

8.50 Family photo

 9.00–10.15 Hlavní projevy

 10.15–11.45 Panel I.: Perspektivy společné obranné a bezpečnostní politiky EU

11.45–12.15  Tisková konference

 12.45–13.05 Úvodní příspěvek

13.05–14.35 Panel II.: Evropské obranné kapacity

14.35–15.00 Závěrečné slovo

15.10–15.25   Tisková konference


Akreditace pro médiaAkreditace jsou již uzavřeny. O udělení či neudělení akreditace byli všichni žadatelé informováni.

15. května 2017  Tisková zpráva: Bohuslav Sobotka: „Konference je součástí procesu, který jsme s ostatními lídry EU zahájili v Bratislavě a potvrdili v Římě. Jednou z priorit pro budoucnost EU, na nichž jsme se shodli, je totiž právě posílení obrany a bezpečnosti. Jejím cílem je zdůraznit důležitost a zvýšit povědomí o otázkách souvisejících s bezpečností a obranou EU a současně postoupit v diskusi o tom, jak by měly vypadat budoucí kroky směřující k posílení evropské spolupráce v této oblasti.“

31. března 2017  Tisková zpráva: Silná evropská obranná a bezpečnostní spolupráce je pro evropskou budoucnost zcela zásadní. Jde nejen o prioritu české vlády, ale i Evropské komise. Evropa musí být připravena čelit problémům, které jí dnes hrozí, a musí občanům garantovat ochranu před hrozbami nejrůznějšího charakteru,“ uvedl k pořádání konference premiér Bohuslav Sobotka.

Cílem Pražské konference o obraně a bezpečnosti je přispět do diskuse o těchto tématech a identifikovat možné společné kroky, které spolupráci na evropské úrovni posunou o další krok vpřed. Diskuse bude proto probíhat rovněž o konkrétních legislativních návrzích, které představí Evropská komise v červnu.

Hlavními tématy konference budou: posilování bezpečnostní a obranné spolupráce, partnerství a vzájemně se doplňující spolupráce EU s NATO a obranný výzkum a vývoj vojenských schopností, včetně Akčního plánu pro evropskou obranu.

Mezi řečníky vystoupí významní představitelé členských států EU, zástupci evropských institucí, NATO a evropského obranného průmyslu. Konference se dále zúčastní diplomaté, zástupci think-tanků, akademické obce a soukromého sektoru.