Aktuálně

11. 9. 201712:53

Premiér Sobotka: Prosadili jsme další zvýšení platů. Od 1. listopadu se zvýší platové tarify učitelů o 15 %, zaměstnanců veřejného sektoru o 10 %

Koaliční strany se dnes 11. září 2017 dohodly, že od 1. listopadu 2017 vláda zvýší tarifní platy zaměstnanců ve veřejném sektoru o 10 procent a tarifní platy učitelů o 15 procent. Ministři mají za úkol připravit příslušná nařízení pro jednání vlády do konce měsíce září.

Zvýšené výdaje, potřebné pro navýšení platů, budou v letošním roce uhrazeny z úspor. Na příští rok na ně vláda použije daňové příjmy státu, které generuje rostoucí ekonomika.

Zástupci koaličních stran se dnes rovněž dohodli na navýšení platových tarifů lékařů a zdravotních sester v nemocnicích, a to od 1. ledna 2018. Navýšení platů ve zdravotnictví zohlední nová úhradová vyhláška pro rok 2018.

Jsem velmi rád, že jsme dnes dosáhli shody a podařilo se prosadit zvýšení platů už od 1. listopadu letošního roku. Potvrdili jsme, že jsme vládou, která celé čtyři roky usiluje o pravidelné zvyšování platů zaměstnanců veřejného sektoru.
Je to mimořádně dobrá zpráva nejen pro zaměstnance, kteří pracují ve veřejném sektoru, ale také pro naše školství. Lepší odměňování ve školství je jednoznačně pozitivní pro zlepšení úrovně vzdělávání a budoucnost naší země
,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Vláda Bohuslava Sobotky zvyšovala platy ve veřejné sféře opakovaně každý rok od začátku svého mandátu. K zatím poslednímu zvýšení, které se týkalo především zaměstnanců v sociálních službách, kultuře, zdravotnictví, policistů, hasičů a vojáků z povolání, došlo letos od 1. července.

Přehled dosavadních kroků vlády Bohuslava Sobotky v navyšování platů ve veřejné sféře