Aktuálně

17. 10. 201816:51

Premiér Andrej Babiš navštívil Innsbruck, jednal se starostou a přednášel studentům

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil ve středu 17. října 2018 tyrolskou metropoli Innsbruck, kde se setkal s primátorem města Georgem Willim. Společně jednali o česko-rakouských vztazích z hlediska hospodářské a politické spolupráce. V rámci pracovní návštěvy města vystoupil premiér také s přednáškou na podnikatelské univerzitě Management Centre Innsbruck na téma Podnikání a politika.

Během jednání hovořil premiér Babiš s primátorem Willim především o rozvoji česko-rakouských vztahů včetně kontaktů s jednotlivými spolkovými zeměmi a o možnostech prohloubení hospodářské spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem. Tématem diskuse byly také úspěchy řady českých firem, kterým se podařilo v Tyrolsku realizovat několik úspěšných investic anebo vynikající spolupráce v cestovním ruchu. Čeští turisté totiž patří do první desítky návštěvnosti Tyrolska.

Po návštěvě Innsbrucku odletěl premiér Babiš do Bruselu, kde ho čeká třídenní program jednání Evropské rady a účast na 12. summitu hlav států a vlád členských zemí společenství Asia-Europe Meeting (ASEM).