Aktuálně

28. 11. 201919:07

Před Strakovou akademií se rozsvítil vánoční strom, premiér s vedoucí Úřadu vlády poděkovali zaměstnancům

Premiér Andrej Babiš a pověřená vedoucí Úřadu vlády Tünde Bartha ve čtvrtek 28. listopadu 2019 slavnostně rozsvítili vánoční strom před Strakovou akademií. Při té příležitosti oba poděkovali zaměstnancům Úřadu vlády za jejich práci v končícím roce.

Prostranství před Strakovou akademií od čtvrtka 28. listopadu zdobí vánoční stromek. Krásnou jedli, která pochází z pěstitelské školky v Třeboni, před zraky zaměstnanců slavnostně rozsvítili premiér Andrej Babiš a pověřená vedoucí Úřadu vlády Tünde Bartha.

„Doufám, že jsme vás přesvědčili, že to tu myslíme dobře a že tu chceme zanechat nějakou pozitivní stopu. Krásné Vánoce, rodinnou pohodu a těšíme se na další spolupráci v příštím roce,“ řekl premiér Andrej Babiš a popřál zaměstnancům Úřadu vlády hezké nadcházející svátky a rodinnou pohodu.

„Všem vám děkuji za spolupráci, za úsilí a za trpělivost. Vím, že to nemáte s námi vždy lehké, ale věřím, že to stojí za to, že společným úsilím tvoříme lepší budoucnost naší země, aby byla Česká republika opravdu zemí budoucnosti,“ poděkovala také Tünde Bartha.

Shrnula také, co všechno se Úřadu vlády za poslední rok podařilo zrealizovat – zmínila například 70 zahraničních cest předsedy vlády, 97 přijetí zahraničních delegací a 248 tuzemských pracovních cest a návštěv, ale také velmi populární dny otevřených dveří v Lichtenštejnském a Hrzánském paláci, Kramářově a Benešově vile, úspěšné rekonstrukce Strakovy akademie i barokního opevnění Prahy pod Kramářovou vilou či 3. místo Úřadu vlády v hodnocení dobré praxe při zadávání veřejných zakázek mezi 56 velkými zadavateli z řad subjektů státní správy. Zmínila i plány Úřadu vlády na příští rok, například kompletní rekonstrukci stravovacího zařízení pro zaměstnance.

Vánoční strom bude zdobit sídlo Úřadu vlády tradičně až do ledna 2020.