Vláda Mirka Topolánka I. (04.09.2006 - 09.01.2007)

2. 7. 200810:56

Ing. Vlastimil Tlustý, CSc.

ministr financí
4. 9. 2006 - 9. 1. 2007

Osobní údaje:
Narodil 19. 9. 1955 ve Slaném, kde žije dodnes. Je ženatý, má jednu dceru.

Vzdělání:

Vystudoval Fakultu mechanizační Vysoké školy zemědělské v Praze a v letech 1980-1983 absolvoval řádnou aspiranturu ve Výzkumném ústavu zemědělské techniky v Praze.

Zaměstnání:
Po studiích nastoupil do zaměstnání jako vědecký pracovník, později pracoval jako odborný asistent na Vysoké škole zemědělské, v té době byl krátce členem KSČ.
V letech 1991-1992 byl náměstkem ministra zemědělství ČR.

Politické funkce:
Od roku 1992 je poslancem PSP ČR.
V letech 1998-2002 byl předsedou a od roku 2002 místopředsedou Rozpočtového výboru PSP ČR.
Od roku 1998 byl stínovým ministrem financí ODS.

Členem ODS se stal v roce 1991.

Osobní stránky