Antonín Zmrhal

Ministr vnitřního obchodu od 2. 7. 1946 do 3. 12. 1947

* 22. 7. 1882 Vysoká (okr. Havlíčkův Brod) - 26. 11. 1954 Praha

Český hospodářský a politický činitel; od 1900 činný v sociálně demokratické straně v Plzni, kde vybudoval velký děl. konzum. R. 1921 vstoupil do KSČ, 1923–29 řídil v Praze kom. spotřební družstvo Včela, kt. se podílelo na financování činnosti KSČ. 1935–39 senátor NS, 1939–45 v SSSR. Od 1946 člen ÚV KSČ a poslanec NS, 1946–47 min. vnitřního obchodu, od 1947 předs. Ústřední rady družstev.

Zdroj: Encyklopedie Universum

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter