Aktuálně

7. 1. 200910:35

Neformální zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Praze

Ministr vnitra Ivan Langer a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil oficiálně přivítají své resortní kolegy ze všech členských států Evropské unie už v lednu. Během 15. – 16. ledna 2009 budou řídit zasedání ministrů v Kongresovém centru Praha.

Neformální zasedání ministrů vnitra a spravedlnosti bude rozděleno podle resortů do dvou dnů, první den se uskuteční neformální zasedání ministrů vnitra. Delegáti budou projednávat využívání moderních technologií pro bezpečnost a bezpečné využívání moderních technologií, využití moderních technologií v oblasti ochrany hranic, migrace a azylu, mezinárodní ochrana dětí, racionální protidrogová politika a Schengenský informační systém II.

V průběhu druhého dne jednání budou předsednické priority představovat zástupci ministerstva spravedlnosti. Zaměří se na princip vzájemného uznávání v trestních věcech a na budoucnost rodinného práva. Na závěr představí projekt eJustice, v rámci které resort spravedlnosti usiluje o sjednocení a zrychlení přístupu k informacím z oblasti justice v celé Evropské unii.

Tisková konference Ministerstva vnitra ČR se bude konat ve čtvrtek 15. ledna 2009, v 16.15 – 16.45 hodin
Tisková konference ministerstva spravedlnosti proběhne v pátek 16. ledna 2009, ve 13.00 – 13.30 hod. Obě se uskuteční s tiskovém středisku Jižního sálu Kongresového centra Praha. Na akci je nezbytné se akreditovat na webu www.eu2009.cz nejpozději 7 dní před akcí.