Očekáváné události
8. 5. 200916:30
Harmonogram uvádění členů vlády do jejich úřadů
Orientační harmonogram (změny vyhrazeny):
Pátek 8. května
V 16.20 hod. se předseda vlády ČR Jan Fischer, ministři a ministryně přesunou z Pražského hradu do sídla Úřadu vlády ČR.
V zahradě Úřadu vlády ČR premiéra Jana Fischera přivítá Mirek Topolánek.
16.25 hod. – fototermín
16.30 hod. – krátké prohlášení pro tisk v tiskovém sále Úřadu vlády ČR
(Příchod novinářů nejpozději 15 minut před začátkem.)
Následuje zasedání vlády a jednání výboru pro EU, po jehož skončení v 18.10 hod. předseda vlády Jan Fischer doprovodí ministra pro evropské záležitosti pana Štefana Füleho do jeho kabinetu a ministryni spravedlnosti Danielu Kovářovou do kabinetu Legislativní rady vlády.
(Místo: Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1)
Premiér Jan Fischer se následně zúčastní oficiálního uvádění nových ministrů do funkcí:
- Na každém ministerstvu proběhnou fototermíny při příjezdu premiéra a nového ministra/ministryně + krátké neformální setkání s tiskem po skončení každého uvedení nových ministrů a ministryň
18.35 hod. - Karel Schwarzenberg uvede do funkce nového ministra zahraničních věcí Jana Kohouta.
(Místo: Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Loretánské nám. 101/5, Praha 1)
19.00 hod. - Vlasta Parkanová uvede do funkce nového ministra obrany Martina Bartáka.
(Místo: Ministerstvo obrany ČR, Tychonova 1, Praha 6)
19.30 hod. - Václav Jehlička uvede do funkce nového ministra kultury Václava Riedlbaucha.
(Místo: Ministerstvo kultury ČR, Maltézské náměstí 1, Praha 1)
19.55 hod. - Ondřej Liška uvede do funkce novou ministryni školství Miroslavu Kopicovou.
(Místo: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Karmelitská 7, Praha 1)
20.30 hod. - Martin Bursík uvede do funkce nového ministra životního prostředí Ladislava Miku.
(Místo: Ministerstvo životního prostředí ČR, Vršovická 1442/65, Praha 10)
Pondělí 11. května
8.00 hod. - Cyril Svoboda uvede do funkce nového ministra pro místní rozvoj Rostislava Ondrušku .
(Místo: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Staroměstské náměstí 6, Praha 1)
8.30 hod. - Miroslav Kalousek uvede do funkce nového ministra financí Eduarda Janotu.
(Místo: Ministerstvo financí ČR, Letenská 15, Praha 1)
10.20 hod. - Petr Nečas uvede do funkce nového ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerku.
(Místo: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Na Poříčním právu 1/376, Praha 2)
10.50 hod. - Jiří Pospíšil uvede do funkce novou ministryni spravedlnosti Danielu Kovářovou.
(Místo: Ministerstvo spravedlnosti ČR, Vyšehradská 16, Praha 2)
11.25 hod. - Petr Gandalovič uvede do funkce nového ministra zemědělství Jakuba Šebestu.
(Místo: Ministerstvo zemědělství ČR, Těšnov 17, Praha 1)
11.55 hod. - Petr Bendl uvede do funkce nového ministra dopravy Gustáva Slamečku.
(Místo: Ministerstvo dopravy ČR, nábř. L. Svobody 1222/12, Praha 1)
12.25 hod. - Martin Říman uvede do funkce nového ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Tošovského.
(Místo: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Na Františku 32, Praha 1)
12.50 hod. - návštěva kabinetu ministra Michaela Kocába.
(Místo: Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1)
14.15 hod. - Ivan Langer uvede do funkce nového ministra vnitra Martina Pecinu
(Místo: Ministerstvo vnitra ČR, Nad Štolou 3, Praha 7)
14.55 hod. - Daniela Filipiová uvede do funkce novou ministryni zdravotnictví Danu Juráskovou.
(Místo: Ministerstvo zdravotnictví ČR, Palackého nám. 4, Praha 2)
Upozorňujeme, že program návštěv se může změnit. O případných změnách budeme včas informovat.