Dokumenty 1 až 10 z 218

22. 9. 2017

Výstava Čeští vědci a jejich vynálezy

Ve Strakově akademii je ode dneška umístěna originální výstava karikatur Čeští vědci a jejich vynálezy, připravená Sekcí místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace ve spolupráci s Akademií věd ČR, která představuje nejvýznamnější české vědce a jejich nejslavnější objevy.

celý text zprávy

22. 9. 2017

Rada vlády dnes zvolila tři nové členy předsednictva Technologické agentury ČR a ocenila entomologa Žďárka za popularizaci vědy

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) zasedala v pátek 8. září 2017 ve Strakově akademii. Mezi hlavní témata jednání patřilo udělení Ceny předsedy RVVI za propagaci a popularizaci vědy, výzkumu a inovací, návrh na jmenování tří nových členů předsednictva Technologické agentury České republiky (TA ČR) a projednávání aktuální situace přípravy státního rozpočtu na vědu a výzkum pro rok 2018, se střednědobým výhledem do roku 2020. Cenu předsedy RVVI vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek udělil známému entomologovi profesoru Janu Žďárkovi.

celý text zprávy

18. 9. 2017

Vláda schválila prodloužení programu DELTA na podporu aplikovaného výzkumu a mezinárodní spolupráce

Na svém zasedání v pondělí 18. září 2017 schválila vláda prodloužení programu podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA, který administruje Technologická agentura ČR (TA ČR). Návrh na změny programu předložil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

celý text zprávy

27. 6. 2017

Vicepremiér Bělobrádek: Izrael je ve vědě pro Českou republiku inspirací, ale i my máme co nabídnout

O možnostech dalšího rozvoje vzájemné spolupráce ve vědní oblasti jednal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pondělí 26. června se svým izraelským rezortním kolegou Ofirem Akunisem, který byl v České republice na dvoudenní oficiální návštěvě. Vzájemná spolupráce se v současné době soustřeďuje především na vyspělé technologické obory a přírodní vědy, potenciál obě strany vidí i v oblasti humanitních věd.

celý text zprávy

5. 5. 2017

Firemní výzkum roste, jeho služby loni vykázaly rekordní miliardu korun

Celkové výzkumně-vývojové služby pro firmy činily vloni rekordní více než jednu miliardu korun. Jen vlastní smluvní výzkum v roce 2016 provedly výzkumné organizace sdružené v Asociaci výzkumných organizací (AVO) za 352 milionů korun. Stoupá i export v oblasti těchto služeb, který loni činil téměř 20 procent. Tuzemské výzkumné organizace mají natolik kvalitní výsledky, že se mohou uplatnit na velmi konkurenčním evropském trhu, řekl dnes ředitel AVO Libor Kraus na odborném semináři Byznys s inovacemi, který se konal v Praze. Mezi panelisty dnešní akce AVO byl také místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

celý text zprávy

4. 4. 2017

Vicepremiér Bělobrádek: Pro příští rok budu chtít ze státního rozpočtu na podporu české vědy 36 miliard korun

Na svém zasedání v pátek 31. března Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) schválila návrh výdajů státního rozpočtu na podporu výzkumu, vývoje a inovací na rok 2018 v objemu 36,1 miliardy korun, což je o 1,1 miliardy více oproti původně schválenému střednědobému výhledu. Členové rady také odsouhlasili střednědobý výhled výdajů ze státního rozpočtu na vědu pro roky 2019 a 2020, který počítá s dalším nárůstem veřejných finančních prostředků. Kromě témat financování vědy a výzkumu RVVI projednala rozšíření své Zahraniční rady a také výzvu k podání návrhu na tři nové členy do předsednictva Technologické agentury České republiky.

celý text zprávy

24. 3. 2017

Vicepremiér Bělobrádek bilancoval dosažené úspěchy na Sněmu Akademie věd ČR

Za účasti premiéra B. Sobotky, vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace P. Bělobrádka nebo předsedy Senátu M. Štěcha a dalších hostů, proběhl v úterý 21. března jubilejní 50. Akademický sněm Akademie věd ČR. Většina řečníků bilancovala spolupráci AV ČR a stávající vlády, úspěchy i úkoly v oblasti podpory vědy a výzkumu, které je třeba vyřešit v budoucnu. Po úspěšném působení v pozici předsedy AV ČR se rozloučil Jiří Drahoš a předal pomyslnou "štafetu" nové předsedkyni Akademie věd Evě Zažímalové. Delegáti sněmu také zvolili novou Akademickou radu.

celý text zprávy

9. 3. 2017

Vicepremiér Bělobrádek na Pražském fóru AV ČR: Význam neuniverzitního výzkumu nejen v Evropě v budoucnu poroste

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve středu 8. března zahájil mezinárodní konferenci, kterou pod názvem "Pražské fórum – perspektivy evropského neuniverzitního výzkumu po roce 2020" uspořádala Akademie věd České republiky u příležitosti končícího funkčního období předsedy AV ČR Jiřího Drahoše.

celý text zprávy

24. 2. 2017

Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace jednala o návrhu výdajů státního rozpočtu na vědu až do roku 2020

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace se v pátek 24. února 2017 sešla ke svému 323. zasedání. Mezi hlavní body jednání patřil návrh výdajů státního rozpočtu na oblast výzkumu, vývoje a inovací na roky 2018-2020 s výhledem do roku 2022. Radní se rovněž seznámili s informacemi o průběhu implementace nové metodiky hodnocení výzkumných organizací od roku 2017 a také s předběžnými výsledky hodnocení výzkumných organizací za rok 2015. Na programu byly rovněž informace o stavu a naplňování Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), který řídí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

celý text zprávy

8. 2. 2017

Vláda schválila nový způsob hodnocení výzkumných organizací od roku 2017

Nové zásady hodnocení výzkumných organizací od roku 2017, které přinesou velké změny stávajícího systému, schválila vláda na svém zasedání ve středu 8. února. Metodiku hodnocení výzkumných organizací a hodnocení programů účelové podpory výzkumu, vývoje a inovací předložil místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 218