Aktuálně

Dokumenty 11 až 20 z 25

16. 12. 2022

Podcast #4 „Co na tiskovkách vlády neuslyšíte“: Právní bitva v případu osvojení dítěte

Praha, 16. prosince 2022 – Případ osvojení holčičky, který se dostal až před Ústavní soud.

celý text zprávy

12. 12. 2022

TZ: Protikorupční rada vlády pod vedením Michala Šalomouna doporučila upravit novelu zákona o státním zastupitelství dle programového prohlášení vlády

Praha, 12. prosince 2022 – Je třeba dohánět resty. Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun svolal po necelém měsíci další schůzi Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Projednala novelu zákona o státním zastupitelství, vládní koncepci boje proti korupci do roku 2026 nebo rozsudek Soudního dvora EU ohledně výkladu směrnice zveřejňování údajů o majitelích firem a také plán činnosti a prací protikorupční rady pro příští rok.

celý text zprávy

6. 12. 2022

„Buďte silní při hájení práv občanů.“ Projev ministra pro legislativu Michala Šalomouna k 70. výročí vzniku Soudního dvora EU

Lucemburk, 6. prosince 2022 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun se účastní mimořádného fóra soudců k 70. výročí od vzniku Soudního dvora Evropské unie. Připomínková akce probíhá od 4. do 6. prosince v Lucemburku a je věnovaná tématu „Justice blízká občanovi“. Na slavnostním zasedání dnes na toto téma ministr Šalomoun pronesl projev.

celý text zprávy

2. 12. 2022

Podcast #3 „Co na tiskovkách vlády neuslyšíte“: Odškodnění za šikanu v policejních sborech

Praha, 2. prosince 2022 – Kdo má řešit odškodnění v případu prokázané šikany v policejních složkách? Má to být soud, anebo policejní ředitel příslušného krajského útvaru? A co udělat s nejasnou formulací v zákoně?

celý text zprávy

24. 11. 2022

TZ: Připravujeme zákon k dětskému ombudsmanovi. Na základních principech se shodla pracovní skupina svolaná ministrem Michalem Šalomounem

Praha, 24. listopadu 2022 – Česká republika je o krok blíž k ustavení institutu dětského ochránce práv. Pracovní skupina, kterou zřídil ministr pro legislativu Michal Šalomoun, se v úterý shodla na tom, že práce na zákoně mohou začít. S tezemi nové právní úpravy souhlasili všichni členové, mezi nimiž jsou zástupci ministerstev spravedlnosti, práce a sociálních věcí, zástupci veřejného ochránce práv, zmocněnkyně pro lidská práva, poslanci a senátoři napříč politickými stranami.

celý text zprávy

15. 11. 2022

Podcast #2 „Co na tiskovkách vlády neuslyšíte“: Má se platit za záchytku?

Praha, 15. listopadu 2022 – Proč není záchytka zadarmo? Co vše je součástí nároku občanů na bezplatnou zdravotní péči a proč tam služby protialkoholních záchytných stanic nepatří?

celý text zprávy

14. 11. 2022

TZ: Po roce a půl se sešla Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí. Svolal ji nový předseda, ministr Michal Šalomoun

Praha, 14. listopadu 2022 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun svolal Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí. Rada se sešla dva týdny poté, co se Šalomoun stal jejím předsedou. Cílem je obnovit aktivity protikorupční rady, která se naposledy sešla před šestnácti měsíci.

celý text zprávy

3. 11. 2022

Podcast #1 „Co na tiskovkách vlády neuslyšíte“: Potřebuje bývalý soudce advokáta?

Praha, 3. listopadu 2022 – Proč si musí bývalý soudce se svým vzděláním hledat advokáta pro sepsání stížnosti k Ústavnímu soudu? Je třeba kvůli tomu měnit zákon o advokacii?

celý text zprávy

27. 10. 2022

TZ: Ministr pro legislativu Michal Šalomoun bude řídit Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí

Praha, 27. října 2022 – Předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí se nově stane ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun. Dnes to na svém jednání schválila vláda spolu se schválením změny statutu a jednacího řádu protikorupční rady. V jejím čele ministr Šalomoun vystřídá premiéra Petra Fialu, který radu vedl dosud.

celý text zprávy

31. 8. 2022

TZ: Ulevíme podnikatelům, živnostníkům i občanům. Vláda podpořila antibyrokratický balíček ministra pro legislativu Michala Šalomouna

Praha, 31. srpna 2022 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun na vládě uspěl se svým prvním antibyrokratickým balíčkem. Soubor dvaceti opatření, která po předchozí konzultaci s jednotlivými ministerstvy kabinetu předložil, má za cíl zjednodušit život podnikatelům, živnostníkům i občanům. Sníží množství nadbytečných a obstrukčních opatření, která jim ubírají čas i energii. Schválený materiál navazuje na Programové prohlášení vlády „zrušit, co je v českém právu zbytečné nebo přestalo dávat smysl: povinnosti, razítka i samotné zákony.“ Jedná se o první sérii opatření, na něž budou navazovat další antibyrokratické balíčky.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 25