Aktuálně

Dokumenty 21 až 25 z 25

12. 7. 2022

TZ: Za opožděné přijetí evropské legislativy hrozí ČR pokuty, ve Sněmovně čeká na projednání 10 zákonů s uplynulou transpoziční lhůtou

Praha, 12. července 2022 – V Poslanecké sněmovně čeká na projednání deset zákonů s opožděnou implementací evropských předpisů. Další pak čekají na zařazení na některou z dalších schůzí. Osm z těchto návrhů zákonů měla dolní komora Parlamentu projednat v pátek 8. července. Kvůli obstrukcím opozice a přerušení 29. schůze se ale jejich projednání zpožďuje. To ovšem může mít za následek finanční sankce od Evropské komise v celkové výši až dvě miliardy korun. Aby se ČR vyhnula sankcím, neměli by poslanci otálet a tyto návrhy zákonů rychle projednat, aby se jimi mohl zabývat Senát a následně je podepsat prezident.

celý text zprávy

27. 6. 2022

Jdu s hlavou vztyčenou - musí se umět i prohrát. To není hanba - ministr pro legislativu Michal Šalomoun uctil památku Milady Horákové

72 let od justiční vraždy doktorky Milady Horákové si dnes v areálu pankrácké věznice v Praze připomněli zástupci Parlamentu, vlády, bývalých politických vězňů a další hosté. Ministr pro legislativu Michal Šalomoun ve svém projevu připomněl odkaz političky, právničky a bojovnice za práva žen, kterou po vykonstruovaném procesu 27. června 1950 popravili komunisté. Z politických důvodů bylo dle historiků popraveno po roce 1948 přibližně 250 lidí. Nejméně 4500 dalších pak zemřelo ve vězeních a lágrech po mučení nebo kvůli špatným životním podmínkám. 

celý text zprávy

24. 6. 2022

27. června 2022: Ministr pro legislativu Michal Šalomoun se zúčastní pietního aktu k uctění památky Milady Horákové

Ministr pro legislativu Michal Šalomoun 27. června 2022 ve 13 hod. uctí spolu se zástupci Parlamentu a vlády památku doktorky Milady Horákové, kterou v tento den před 72 lety po vykonstruovaném procesu popravili komunisté. Pietní akt se uskuteční v areálu Vazební věznice Pankrác.

celý text zprávy

23. 6. 2022

Zesnula profesorka Jiřina Jílková

Dne 21. 6. 2022 náhle skonala prof. Ing. Jiřina Jílková, CSc. – předsedkyně Pracovní komise pro hodnocení dopadů regulace Legislativní rady vlády ČR.

celý text zprávy

16. 6. 2022

LRV se zabývala sankčním zákonem a novelou zákona o provádění mezinárod. sankcí a prodiskutovala zvláštní opatření ve vztahu k médiím a dezinformacím

Legislativní rada vlády se sešla ve čtvrtek 16. června 2022 v budově Úřadu vlády ČR, aby na svém 267. zasedání projednala návrh sankčního zákona a s ním související návrh novely zákona o provádění mezinárodních sankcí a vedla diskuzi týkající se možnosti přijmout nařízení vlády k provedení zvláštních opatření ve vztahu k médiím a dezinformacím.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 25 z 25